"לחבור לבלוק טכני שיהווה מפץ ימני"

מפלגת עוצמה יהודית נערכת לבחירות וקוראת לחבור לבלוק טכני שיהווה מפץ ימני שיאחד את כל המחנה הדתי לאומי, כלשונה.

ערוץ 7 , כ"א בטבת תשע"ט

צעדת עוצמה יהודית
צעדת עוצמה יהודית
צילום: דוברות

מפלגת עוצמה יהודית פרסמה הערב (מוצאי שבת) קריאה לחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' והשר לשעבר אלי ישי לחבור לבלוק טכני שיהווה מפץ ימני שיאחד את כל המחנה הדתי לאומי למאבק על ארץ ישראל ועל זהותה היהודית של המדינה.

גורמים בעוצמה יהודית אומרים הערב כי "נפתלי בנט איכזב בגדול והיה שותף לחוסר מעש מתמשך שכלל את הפקרת הדרום, השתלטות הבדואים על אדמות הנגב, גירוש יהודים מבתיהם בעמונה ובנתיב האבות, וההתקפלות בחאן אל אחמר חרף החלטת בג"צ כי יש לפנות את המקום".

עוד אומרים הגורמים כי "ב'ימין החדש' אין כל חדש. הניסיון של בנט להתנער מאחריותו לממשלה שאמרה ימין ועשתה שמאל, היא פתטית".

השר לשעבר אלי ישי קרא לאיחוד מפלגות הימין הדתיות, "מפלגת ימין אמיתית מחויבת לשמור על עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל.

את דרך האמת אי אפשר לחדש, היא היתה ותישאר אחת ויחידה, והיא חשובה לכל יהודי. זו העת לאיחוד של כל מפלגות הימין התורניות המחויבות לעקרונות הללו, ויחד להציג רשימה מכובדת, ערכית שתייצג את הימין הישן והטוב. יחד ננצח".

בתוך כך מפלגת זהות של משה פייגלין הגיבה הערב, "בנט ושקד עושים פוליטיקה צינית, בסגנון ציפי לבני. הם השתמשו בציבור הדתי לאומי, וכעת זורקים אותו לכל הרוחות. זוהי בסך הכל התארגנות מחדש של הימין הישן.

התפרקות המסגרות הישנות מייצרת מציאות פוליטית חדשה ומאלצת את הציבור לחשב את בחירתו מחדש. מפלגת זהות היא היחידה שאינה שבויה בתוך המסגרות הישנות ולכן היחידה שבאמת מציעה משהו חדש לבוחר הישראלי."