בן דהן: רוצה להוביל את הציונות הדתית

סגן השר הכריז כי יתמודד על ראשות המפלגה בעקבות פרישת בנט ושקד. "יש לנו אתגר גדול", אמר סגן השר, "אני מתכונן לקחת אחריות".

ערוץ 7 , כ"ב בטבת תשע"ט

הרב בן דהן
הרב בן דהן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן הצהיר הבוקר (ראשון) בראיון ל'כאן ב', כי בכוונתו להתמודד על ראשות מפלגת הבית היהודי לאחר פרישתם של בנט ושקד.

"יש לנו אתגר גדול", אמר סגן השר, "מפלגה ימנית ציונית דתית יש רק אחת - וזו הבית היהודי. כמי שנבחר במקום השלישי במפלגה וכיהן כחלק מהנהגתה, בכוונתי לקחת אחריות על המפלגה ולהוביל אותה לטובת הציבור שלנו".

בראיון התייחס בן דהן גם לפרישתה של שולי מועלם יחד עם בנט ושקד, "שולי היא בשר מבשרה של הציונות הדתית ומקומה בבית היהודי. אני מצטער על הצעד שעשתה, זה גורם לנו לנזק של מיליוני שקלים. המצב הכספי של המפלגה לא מזהיר, יש לנו חובות עוד מלפני הבחירות הקודמות".

הבוקר דווח כי המפלגה החדשה של נפתלי בנט ואיילת שקד, "הימין החדש", צפויה להתאחד עם סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי לאחר הבחירות לכנסת ה-21.

על פי הדיווח, שתי המפלגות מתכוונות להתייצב כבלוק אחד למשא ומתן הקואליציוני מול ראש הממשלה בנימין נתניהו, בהנחה שתוטל עליו מלאכת הרכבת הממשלה.

בשלב השני אמורות שתי המפלגות ליצור סיעה אחת בכנסת. מטרת המהלך היא למקסם ככל שניתן את קולות הימין, באמצעות ריצה נפרדת. מפלגתו של בנט תבקש לזכות בכמה שיותר קולות ימניים חילוניים, בעוד שהבית היהודי-האיחוד הלאומי תתמקד בקולות הציונות הדתית.