מנהיגי כת 'לב טהור' הוסגרו לארה"ב

מנהיגי כת 'לב טהור' הוסגרו לארה"ב על ידי הרשויות המקסיקניות לאחר שהואשמו בחטיפתם של שני ילדים מברוקלין

מיכל לוי , כ"ב בטבת תשע"ט

כלא
כלא
צילום: iStock

צדק מאוחר: מנהיגי כת 'לב טהור' הוסגרו לארה"ב על ידי הרשויות המקסיקניות לאחר שהואשמו בחטיפתם של שני ילדים מברוקלין.

"הנאשמים עסקו בחטיפה מפחידה של שני ילדים באמצע הלילה, לקחו את הילדים במעבר לגבול למקסיקו, למרבה המזל הילדים נמצאו בריאים ושלמים לאחר שלושה שבועות, המסר שלנו, שאם אתה מעורב בחטיפת ילדים אנו נמצא אותך ונביא אותך למשפט צדק", דיווח התובע ג'אופרי ברמן במסגרת ההצהרה לתקשורת.

על פי כתב האישום, לפני שבועות אחדים הגיעו הנאשמים לארה"ב וחטפו שני ילדים באישון לילה. על פי דיווחים כלי התקשורת המקומיים, הנאשמים הבריחו את הילדים לגבולות מקסיקו תוך כדי חילול שבת.

לפני כעשרה ימים נעצרו הנאשמים במקסיקו במהלך מבצע מיוחד של האינטרפול והבולשת הפדרלית האמריקנית. העצורים הואשמו בעשרות מעשי התעללות, הטרדות מיניות וחטיפת ילדים.

בשנה שעברה קבע בית משפט השלום במחוז מרכז כי קהילת 'לב טהור' הקיצונית שחבריה מתגוררים כיום ביערות גוואטמלה, פוגענית ומסוכנת.

בפסק הדין קבעה השופטת רבקה מקייס כי הקהילה הקיצונית פוגעת פיזית ונפשית בחברי הקהילה ובילדיה בצורה משמעותית. בדבריה קראה לרשויות המדינה לפעול להשבת ילדי הקהילה ארצה ואף למנוע מאנשים נוספים להצטרף אליה.

לדברי השופטת, בקהילה מתקיימים נישואי קטינים, ענישה גופנית קשה, הפרדת ילדים מהוריהם וגירוש של נערים שאינם ממושמעים לקודים של הקהילה. בחלק מהמקרים התברר כי חברי הקהילה נתונים לתעניות דיבור וצומות כעונש על התנהגויות שנתפסו כלא הולמות בעיני ראשי הקהילה.