יגאל כהן אורגד: "הפקולטה לרפואה תיפתח כמתוכנן"

נגיד אוניברסיטת אריאל דוחה את הניסיונות לפסול את ההצבעה על פתיחת הפקולטה. "ההרשמה נמשכת כרגיל".

בני טוקר , כ"ב בטבת תשע"ט

אוניברסיטת אריאל
אוניברסיטת אריאל
צילום: פלאש 90

נגיד אוניברסיטת אריאל, יגאל כהן אורגד, מתייחס לפרסומים על ניגוד עניינים לכאורה בהצבעה על פתיחת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל, בעקבות המידע לפיו ד"ר רבקה ודמני שנכחה בדיונים הייתה במגעים עם האוניברסיטה לקבלת תקן פרופסור במוסד האקדמי.

לדבריו יש גורמים שמנסים בכל מחיר לפגוע באוניברסיטת אריאל. "אנחנו מכבדים את משרד המשפטים שפנו אלינו ביום חמישי בעניין. יש גורמים במערכת שעושים הכול שלא תהיה כאן פקולטה לרפואה, כמו שהתנגדו בעבר לשידרוג מעמדנו לאוניברסיטה", הוא אומר בראיון לערוץ 7.

"אנחנו משתפים פעולה עם כל בדיקה שנערכת אבל אני חייב לומר בעניין הזה, שד"ר ודמני תמכה בפתיחה הפקולטה עוד הרבה לפני שהוצע לה תפקיד בחוג לחינוך. בנוסף צריך לומר שבדיונים רבים בות"ת בנושאים של רפואה, משתתפים נציגי אוניברסיטאות שונות שגם להם יש את האינטרסים שלהם ואף אחד לא מדבר על כך. אנחנו רגילים שמנסים לסכל כל דבר שקשור אלינו ואני משוכנע שהכול יסתדר", מוסיף כהן אורגד.

הוא מזכיר גם את המאבק שהכריזו כמה מרצים אקדמיים בכירים נגד פתיחת הפקולטה. "יש כאן מצב אבסורדי שסטודנטים ישראלים הולכים ללמוד רפואה ברמה נמוכה בחו"ל בלי התנסות קלינית ובלי איכות הוראה וכאן יש מי שרוצה לסכל את פתיחת לימודי הרפואה באוניברסיטת אריאל. רק לאחרונה צוטטה פרופ' רבקה כרמי שעדיף לסבסד סטודנטים לרפואה בחו"ל ולא לפתוח באריאל ולא היתה לכך הכחשה".

נגיד האוניברסיטה אומר עוד כי בעקבות כל הבדיקות שנערכו אין כל מניע מלפתוח את הלימודים בפקולטה לרפואה באוקטובר 2019.

"הלימודים יפתחו כרגיל, הסטודנטים נרשמים כשהם יודעים שיש בדיקה בנושא. אוניברסיטת אריאל ערוכה אקדמית ולוגיסטית לפתיחה ואנחנו כמובן נשתף פעולה עם הבדיקה".

"ההחלטה לפתוח את הלימודים ברפואה הייתה אחרי הכנה של כמה שנים בשיתוף פעולה מלא עם הות"ת ובשיתוף פעולה עם מל"ג יו"ש. ישבו על המדוכה טובי המדענים בארץ שהגיעו פה אחד למסקנה שאוניברסיטת אריאל ערוכה לפתיחת הלימודים ברמה האקדמית - הן מבחינה לוגיסטית והן מבחינת התנסות קלינית - ברמה הטובה ביותר", הוא מסכם.