סקר: 10 מנדטים ל'ימין החדש'

מפלגת "הימין החדש" בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד הייתה זוכה לעשרה מנדטים אם הבחירות היו נערכות כיום - כך עולה מסקר וואלה.

ערוץ 7 , כ"ב בטבת תשע"ט

בנט ושקד
בנט ושקד
צילום: Yossi Zeliger/Flash90

מפלגת "הימין החדש" בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד זוכה לעשרה מנדטים, אם היו הבחירות נערכות כיום, כך עולה מסקר שערך מכון 'פאנלס פוליטיקס' עבור אתר 'וואלה'.

בסקר, שנערך היום (ראשון), מקבלת מפלגת הליכוד 28 מנדטים ויש עתיד הופכת למפלגה השנייה בגודלה עם 15 מנדטים.

הרשימה המשותפת זוכה על פי הנתונים ב-13 מנדטים, מפלגתם של בני גנץ ומשה יעלון ב-11, 'הימין החדש' ב-10, המחנה הציוני יורדת ל-9 מנדטים, יהדות התורה זוכה ל-7, מרצ ל-6 וכולנו ב-5.

המצב החדש מביא לא פחות מארבע מפלגות לסף אחוז החסימה, כך על פי הסקר. הבית היהודי-האיחוד הלאומי מקבלת 4 מנדטים וכמוה גם ישראל ביתנו, ש"ס ו'גשר' של אורלי לוי אבקסיס.

מוקדם יותר פורסם סקר שערך 'מקור ראשון' ובוצע על ידי חברת Direct Polls בקרב 628 משתתפים אחרי הכרזת השרים בנט ושקד על הקמת מפלגת 'הימין החדש'. על פי הנתונים בסקר הזה לו הבחירות היו נערכות כיום, היתה זוכה המפלגה ב-14 מנדטים.

עוד עולה מהנתונים כי מפלגת הליכוד היתה יורדת ל-25 מנדטים ואילו מפלגה של הציונות הדתית היתה זוכה ל-5 מנדטים בלבד.

יהדות התורה מקבל בסקר 7 מנדטים, ש"ס 5, ישראל ביתנו 5 וכולנו זוכה ב-4 בלבד. נתונים אלה מעמידים את מה שהוגדר על ידי עורכי הסקר 'המחנה הלאומי' על 65 מנדטים.

גוש המרכז שמאל זוכה בסקר ל-43 מנדטים. מפלגתו של בני גנץ מקבלת על פי הנתונים 15 מנדטים, הרשימה המשותפת 12, המחנה הציוני 9, ואורלי לוי יורדת ל-4 מנדטים על סף אחוז החסימה