סקר חדשות 2:
שישה מנדטים למפלגת "הימין החדש"

הסקרים ביום שאחרי המהלך של השרים בנט ושקד מלמדים כי הם מצליחים לתקוע יתד במערכת הפוליטית. הבית היהודי מאבדת משמעותית מכוחה.

ערוץ 7 , כ"ב בטבת תשע"ט

בנט ושקד
בנט ושקד
צילום: TPS

סקר שבוצע על ידי מכון 'מדגם' עבור חדשות 2 מעלה כי לו היו הבחירות נערכות היום מפלגת 'הימין החדש' של בנט ושקד זוכה לשישה מנדטים בלבד.

על פי הסקר הליכוד זוכה ל-28 מנדטים, מפלגתו של בני גנץ 'חוסן לישראל' ב-14 מנדטים, הרשימה המשותפת ב-12, גם יש עתיד ב-12 והמחנה הציוני ב-9.

יהדות התורה זוכה בסקר ל-7 מנדטים, הימין החדש כאמור ל-6, כולנו גם כן ב-6, ש"ס ומרצ מקבלות כל אחת 6 מנדטים, גשר וישראל ביתנו זוכות ב-5 מנדטים כל אחת והבית היהודי ב-4 בלבד.

במקרה בו המפלגות של משה יעלון ובני גנץ רצות היחד התוצאות שונות מעט, אבל לא עבור 'הימין החדש'.

במצב כזה מפלגת הליכוד זוכה ב-27 מנדטים, המפלגה המשולבת של גנץ ויעלון ב-16, יש עתיד ב-12, הרשימה המשותפת גם כן ב-12 והמחנה הציוני ב-8 מנדטים.

יהדות התורה מתייצבת על 7 מנדטים, ש"ס, מר"צ וכולנו מקבלות 6 מנדטים כל אחת, ישראל ביתנו ו'גשר' זוכות ב-5 מנדטים והבית היהודי-האיחוד הלאומי ב-4 בלבד.

בסקר שפורסם בחדשות עשר היו התוצאות שונות מעט. על פי הסקר הזוכה הליכוד זוכה ב-30 מנדטים, מפלגתו של בני גנץ ל-14, הרשימה המשותפת ב-13 מנדטים ויש עתיד ב-11.

מפלגת הימין החדש מקבלת 8 מנדטים כמו מפלגת המחנה הציוני. יהדות התורה משיגה 7 מנדטים, כולנו 6, ישראל ביתנו 5, גשר, 5, ש"ס 5, מרצ 5 והבית היהודי-האיחוד הלאומי יורדת ל-3 מנדטים ולא עוברת את אחוז החסימה.

חדשות כאן פרסמו סקר שערך מכון 'שריד' ולפיו הליכוד יורדת מעט ומקבלת 27 מנדטים, יש עתיד זוכה ב-16, הימין החדש ב-14 ומפלגתו של בני גנץ 'חוסן לישראל' ב-13 מנדטים.

הרשימה המשותפת מקבלת בסקר הזה 12 מנדטים, המחנה הציוני 9, יהדות התורה 7 וכולנו זוכה גם כן ל-7 מנדטים.

מרצ מקבלת על פי הנתונים 6 מנדטים, 'גשר' של אורלי לוי 5, ש"ס 4 וישראל ביתנו והבית היהודי-איחוד לאומי אינן עוברות את אחוז החסימה.