נתניהו חושש: פגיעה אנושה במחנה הלאומי

נתניהו שוחח עם בכירים בליכוד במהלך ביקורו בברזיל והביע חשש כי הקמת המפלגה החדשה על ידי בנט ושקד תפגע בחלק ממפלגות הימין הקיימות

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ט

נתניהו עם בכירים בליכוד
נתניהו עם בכירים בליכוד
Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם התייחס בקולו באופן רשמי להקמת מפלגת "הימין החדש" עליה הוכרז במוצאי שבת על ידי שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד.

עם זאת, על פי הפרסום הבוקר (שני) בעיתון "ישראל היום" אמר נתניהו בשיחות סגורות עם בכירים בליכוד על הקמת המפלגה החדשה, "זוהי פגיעה אנושה במחנה הלאומי שעלולה להביא להקמת ממשלת שמאל".

נתניהו, ששוהה בביקור מדיני בברזיל לרגל השבעתו של הנשיא הנבחר ז'איר בולוסנארו, שוחח עם הבכירים והעלה בפניהם את החשש שהמהלך של בנט ושקד יביא לריסוקן של מפלגות בימין שלא יעברו את אחוז החסימה.

נציין כי על פי הסקרים האחרונים ארבע מפלגות, ש"ס, כולנו, הבית היהודי וישראל ביתנו, מתנדנדות כעת סביב אחוז החסימה. חששו של נתניהו הוא כי גם אם רק אחת מהן לא תיכנס לכנסת - הגוש החוסם של הימין עלול להתמוטט.

השר יריב לוין הזהיר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי "הפיצולים בימין יכולים להוביל למצב שמפלגות לא יעברו את אחוז החסימה ויאבדו מנדטים לגוש".

עוד אמר לוין, "הקמת 'הימין החדש' לא משרתת אף אחד חוץ מאת האגו של כמה אנשים. בנט ושקד יכלו לרוץ בבחירות המקדימות בליכוד, אבל הם בחרו בדרך שגויה וחסרת הצדקה".

במפלגת "הימין החדש" אמרו בתגובה: "לא ניגרר למתקפות הליכוד - המצביעים חכמים ויודעים מי מבצע מדיניות ימין ומי לא. מציעים גם ל'ליכוד' להתמקד בהגדלת הגוש ולא בחיסולו".