בנט ושקד משיבים: צמצמנו את החובות

במפלגת הימין החדש עונים לטענות הנשמעות בבית היהודי מאז מוצ"ש, "האמירות לפיהן בנט ושקד השאירו חובות הן ההיפך הגמור מהמציאות".

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ט

מי אחראי לחובות? בנט ושקד
מי אחראי לחובות? בנט ושקד
צילום: Yossi Zeliger/Flash90

מפלגת "הימין החדש" בראשותם של בנט ושקד פרסמה בצהריים (שני) הודעה רשמית בעקבות הטענות לפיהם מייסדיה הותירו את מפלגת הבית היהודי עם חובות עצומים.

"האמירות לפיהן בנט ושקד השאירו לבית היהודי חובות כספיים הנן ההיפך הגמור מהמציאות", נאמר בהודעת המפלגה.

בתגובה לטענות הנשמעות בבית היהודי מאז מוצאי השבת האחרונה מציינים בימין החדש, "גם בעת בחירות, כדאי להיצמד לעובדות, והנה הן: בשנת 2012, עת הצטרפו השרים בנט ושקד למפלגת הבית היהודי, היקף החוב במפלגה עמד על כ-40 מיליון ש"ח. בשנים האחרונות צומצם החוב באופן משמעותי לפחות מ-20 מיליון ש"ח".

"מדובר בחובות עצומים שצברה המפלגה לאורך עשרות שנים, ואלו צומצמו על ידי השרים בנט ושקד, ביחד עם המנכ"ל ניר אורבך, תוך שהם הפיחו חיים במפלגה, הציבו אותה בקדמת ההנהגה של מדינת ישראל והביאו אותה הן למספר קולות והן לתפקידים בממשלה שהמפלגה מעולם לא החזיקה בהם", נטען בהודעה.

"לפיכך, בנט ושקד השאירו את הבית היהודי במצב טוב לאין ערוך מכפי שהיה עם הצטרפותם, וטרם הקמת מפלגת ׳הימין החדש׳ קיימו שורת פגישות במטרה להעביר את הנהגת המפלגה בתהליך סדור לידיים אמונות", נאמר עוד בהודעה.

במפלגת הימין החדש הוסיפו, "זאת ועוד, תשלום מימון הבחירות השוטף של המפלגה נשאר כולו בידי הבית היהודי. לכן, ואת זאת אמר גם החשב הכללי של הכנסת, מר חיים אבידור, בדיון שהתקיים אתמול (ראשון) בוועדת הכנסת, מצבה הפיננסי של הבית היהודי אינו מושפע כלל מהקמת הימין החדש".