היעד: מצביעי גנץ, לפיד ואורלי לוי

במפלגת "הימין החדש" פותחים אתר אינטרנט להצטרפות מתפקדים ומסמנים יעד: החזרה של מצביעי ימין שעברו למפלגות "פייק ימין", כהגדרתם

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ט

בנט ושקד
בנט ושקד
צילום: TPS

מפלגת "הימין החדש" שעל הקמתה הכריזו השרים בנט ושקד במוצאי שבת מכריזה היום (שני) על שלב נוסף בהקמתה, מהלך הצטרפות רחב כחלק מהקמת התשתית לפעילותה.

לדברי השרים בנט ושקד, "אנחנו יוצאים כעת לדרך חדשה, וצריכים אתכם, עם ישראל, איתנו. חילונים, דתיים, מהפריפריה, מהמרכז - כל עם ישראל".

"הימין החדש הוא הבית של כולכם", ציינו השניים, "במקום ללכת למפלגות 'פייק ימין' ולקבל שמאל בהסוואה - הצטרפו אלינו. ימין אמיתי שיעמוד על האינטרסים של עם ישראל ומדינת ישראל ללא פשרות".

"זה התחיל בסקרים אתמול וימשך ביתר שאת עד ליום הבחירות. אנשי הימין שהלכו לגנץ, לפיד ואורלי לוי – חִזְרו הביתה. הצטרפו היום, וביחד נרחיב את השורות ונחזק את המחנה הלאומי", הוסיפו.

מוקדם יותר פרסמה המפלגה הודעה רשמית בעקבות הטענות לפיהם מייסדיה הותירו את מפלגת הבית היהודי עם חובות עצומים.

"האמירות לפיהן בנט ושקד השאירו לבית היהודי חובות כספיים הנן ההיפך הגמור מהמציאות", נאמר בהודעת המפלגה.

בתגובה לטענות הנשמעות בבית היהודי מאז מוצאי השבת האחרונה ציינו בימין החדש, "גם בעת בחירות, כדאי להיצמד לעובדות, והנה הן: בשנת 2012, עת הצטרפו השרים בנט ושקד למפלגת הבית היהודי, היקף החוב במפלגה עמד על כ-40 מיליון ש"ח. בשנים האחרונות צומצם החוב באופן משמעותי לפחות מ-20 מיליון ש"ח".

"מדובר בחובות עצומים שצברה המפלגה לאורך עשרות שנים, ואלו צומצמו על ידי השרים בנט ושקד, ביחד עם המנכ"ל ניר אורבך, תוך שהם הפיחו חיים במפלגה, הציבו אותה בקדמת ההנהגה של מדינת ישראל והביאו אותה הן למספר קולות והן לתפקידים בממשלה שהמפלגה מעולם לא החזיקה בהם", נטען בהודעה.

"לפיכך, בנט ושקד השאירו את הבית היהודי במצב טוב לאין ערוך מכפי שהיה עם הצטרפותם, וטרם הקמת מפלגת ׳הימין החדש׳ קיימו שורת פגישות במטרה להעביר את הנהגת המפלגה בתהליך סדור לידיים אמונות", נאמר עוד בהודעה.

במפלגת הימין החדש הוסיפו, "זאת ועוד, תשלום מימון הבחירות השוטף של המפלגה נשאר כולו בידי הבית היהודי. לכן, ואת זאת אמר גם החשב הכללי של הכנסת, מר חיים אבידור, בדיון שהתקיים אתמול (ראשון) בוועדת הכנסת, מצבה הפיננסי של הבית היהודי אינו מושפע כלל מהקמת הימין החדש".