נתניהו:
בכל מקרה - לא מתכוון להתפטר

ראש הממשלה ענה לשאלות במסיבת עיתונאים בברזיל. על בני גנץ: ''מי שאומר שהוא לא בימין או בשמאל, הוא בשמאל. כמו יאיר לפיד''.

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ט

נתניהו בברזיל
נתניהו בברזיל
צילום: לע''מ

ראש המשלה בנימין נתניהו כינס הערב (שני) מסיבת עיתונאים במהלך ביקורו בברזיל, והבהיר כי לא יתפטר אם יזומן לשימוע לפני הבחירות.

"ישראל היא מדינת חוק ולפי החוק ראש ממשלה לא צריך להתפטר בתהליך של שימוע", אמר נתניהו. "השימוע לא מסתיים עד שלא שומעים את הצד שלי ולכן לא הגיוני לפתוח בתהליך של שימוע לפני הבחירות אם אתה לא יכול לסיים אותו עד הבחירות".

נתניהו התייחס להקמת המפלגה החדשה של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד. "יש שתי סכנות במפלגה החדשה הזו - האחד שהיא תרסק את גוש הימין לרסיסי מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה. והסכנה השניה היא שאף אחד לא יודע מה הם יעשו עם המנדטים שהם יקבלו. הם יכולים בקלות להעביר מנדטים ימין לשמאל - הם כבר היו בברית אחים עם לפיד".

ראש הממשלה התייחס לתיק 4000 (תיק בזק-וואלה) ואמר לא כי לא נתן שום הטבות מיוחדות לשאול אלוביץ'. "לא רק שאלוביץ' לא קיבל הטבות אלא שהוא שילם מיליארדים, כי בתקופתי כשר תקשורת התחילו ליישם את הרפורמה הסיטונאית הגדולה ששברה את המונופול של בזק בשוק התקשורת הקווית וזה הקריס את מניית בזק".

על הצטרפות בני גנץ לחיים הפוליטיים אמר נתניהו כי "מניסיוני מי שאומר שהוא לא יודע אם הוא ימין או שמאל - הוא שמאל, כמו יאיר לפיד. זה לא סוד בברנז'ה מה מרכז הכובד של המפלגה הזו".