אבו מאזן: זו אדמתנו, השהידים גיבורים

''המשך ההתנחלות הקולוניאליסטית והכיבוש של אדמת מדינת פלסטין לא ישברו את כוח הרצון שלנו", אמר יו"ר הרשות הפלסטינית.

דלית הלוי , כ"ג בטבת תשע"ט

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: str פלאש 90

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) אומר כי החלטת ארה"ב להעביר את שגרירותה לירושלים לא תפגע בזכות של הפלסטינים בירושלים ולא תביא אותם לוותר על עקרונותיהם וזכויותיהם, כלשונו.

בנאום לרגל יום השנה ה-54 לתחילת המאבק המזוין ע"י תנועת 'פתח' בראשה הוא עומד, הדגיש אבו מאזן, כי הפלסטינים לא ינתנו את הסכמתם לעסקת המאה, היוזמה המדינית של ארה"ב, והם רואים ב'אל-קודס' המזרחית ובכלל זה מסגד אל-אקצה את הבירה של המדינה הפלסטינית.

במסר נוסף לארה"ב ולישראל הדגיש אבו מאזן, כי צעדי העונשין שנקטה ארה"ב נגד הפלסטינים לא ישנו את עמדתם בנוגע לזכויות הפליטים בהתאם להחלטות המוסדות הבינלאומיים, ובראשן החלטה 194 של עצרת האו"ם.

"המשך ההתנחלות הקולוניאליסטית והכיבוש של אדמת מדינת פלסטין לא ישברו את כוח הרצון שלנו, ולא יפגעו בנחישות שלנו כיוון שעמנו לא יכרע ברך אלא לאללה, וזו אדמתנו והמקומות הקדושים שלנו וזו אדמת אבותינו וסבינו", אמר אבו מאזן.

לדברי אבו מאזן, צעדי הביטחון של ישראל באיו"ש והחוקים "הגזעניים" לא יביאו ביטחון ושלום לישראל, אלא ירחיבו את מעגל האלימות, הקיצוניות ושפיכות הדמים.

בסיום נאומו ברך אבו מאזן את משפחות השהידים והאסירים "הגיבורים" והפצועים "עזי הרוח" והבטיח להם שהניצחון בא יבוא בציינו, כי סוגיית שחרור האסירים מצויה בראש סדר העדיפויות. "התהילה והנצח לשהידים הזכים,החירות לאסירים הגיבורים", אמר אבו מאזן.