"בגלל שאנחנו מתנחלים - דמנו מותר"

אביו של אחד מהקטינים הנחקרים בחשד למעורבות באירוע ביטחוני: "אולי הם חווים פגיעה נפשית ופיזית?". השב"כ: הכל מתנהל לפי החוק.

ערוץ 7 , כ"ד בטבת תשע"ט

מעצר אחד החשודים
מעצר אחד החשודים
צילום: באדיבות המצלם

מ', אביו של אחד הקטינים היהודים הנחקרים בחשד למעורבות באירוע ביטחוני שהתרחש לפני מספר חודשים, חושש ממה שעובר על בנו במתקני השב"כ.

"אנחנו לא יודעים מה יעשו להם ונורא מפוחדים ממקרה דומא 2. מי יודע איזה מניפולציות מפעילים עליהם? אולי הם חווים פגיעה נפשית ופיזית?", שאל מ' בראיון לגלי צה''ל.

האב תקף את העובדה שמונעים מהקטינים הנחקרים להיפגש עם עורכי דין, "כנראה בגלל שאנחנו מתנחלים עם פאות דמנו מותר. אני בטוח שהחקירה תסתיים ללא כלום".

מנגד, ראש השב"כ לשעבר עמי איילון טען שהחקירות מתבצעות לפי החוק. "טרור הוא טרור - בלי הבדל בין פלסטינים ליהודים. מותר לשב"כ למנוע את פגישת העצור עם עורך דין - הכל על פי החוק.

"צריך לומר בפה מלא - יש טרור יהודי. הם אלו ששרפו את בית דוואבשה. יש מהם שפוגעים בחיילי צה"ל ומערערים את הממלכתיות הישראלית", הוסיף איילון.

שלושת הקטינים היהודים נעצרו שלשום בפעילות משותפת של החטיבה היהודית בשב"כ ומשטרת מחוז ש"י. הם יישארו במעצר עוד חמישה ימים.

מהשב"כ נמסר בתגובה: "העצורים בחקירות השב"כ מקבלים את מלוא הזכויות שלהן הם זכאים על פי חוק. הטענות בדבר מניעת זכויותיהם של הנחקרים בניגוד לדין, משוללות כל יסוד ומטרתן, בין השאר, להסיט את הדיון מהחשדות שבגינם נעצרו לחקירה".