הפגישה החשאית שכינס מנדלבליט

היועמ"ש כינס פגישה עם שורה של בכירים לשעבר במערכת המשפט סביב תיקי נתניהו ואמר להם, "פרסום ההחלטה לפני הבחירות - חובתנו לציבור".

ערוץ 7 , כ"ד בטבת תשע"ט

מנדלבליט
מנדלבליט
צילום: דוברות הכנסת, איציק הררי

היועמ"ש, עו"ד אביחי מנדלבליט, כינס בשבוע שעבר פגישה חשאית עם שורה של בכירים לשעבר במערכת המשפטית, כך דווח הערב (שלישי) בחדשות 2.

בין המשתתפים בפגישה היו אהרון ברק, מאיר שמגר, דורית בייניש, אליקים רובינשטיין, עדנה ארבל, יהודה ויינשטיין, משה לדור, גבריאל בך, יצחק זמיר.

במוקד הפגישה נדונה השאלה האם ראוי לפרסם הודעת שימוע בתיקי רה"מ נתניהו לפני הבחירות באפריל והאם נכון לעשות כך משפטית.

על פי הדיווח, כל הדוברים בכינוס הביעו עמדה דומה לפיה נכון לקבל את ההחלטה ולפרסם אותה עוד לפני הבחירות.

היועמ"ש מנדלבליט אמר באותה פגישה חשאית: "פרסום ההחלטה לפני הבחירות הוא חובתנו לציבור שהולך לבחירות. אעשה מאמץ מרבי להשלים את העבודה בהקדם. זאת בלבד שלא תהיינה השלמות חקירה".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה לדיווח, "מדי שנה מקיים היועץ המשפטי לממשלה מפגש שנתי עם היועצים המשפטיים לממשלה ופרקליטי המדינה לדורותיהם, בהשתתפות פרקליט המדינה ובכירי ייעוץ וחקיקה והפרקליטות. המפגש נקבע מבעוד מועד לפני מספר חודשים והוא התקיים זו השנה השנייה ברציפות. במפגש שהתקיים לפני שבוע עלו סוגיות משפטיות שונות, העומדות על סדר היום הציבורי. במסגרת דברי חברי הפורום, הועלה נושא המועד לקבלת החלטה בתיקי ראה"מ. היועמ"ש לא העלה נושא זה מיוזמתו והמפגש לא נועד מלכתחילה להעלאת הנושא. היועץ התייחס לדברים במסגרת סקירתו, והסביר כי תהליך קבלת ההחלטות בתיקים אלה נמשך כסדרו על אף פיזור הכנסת. היועץ המשפטי לממשלה לא התחייב באשר למועד בו יקבל את החלטתו".