תיעוד: מרצה צועקת על סטודנטית במדים

מרצה בכירה באוניברסיטה העברית תועדה כשהיא צועקת על סטודנטית שהגיעה לשיעור במדים של צה"ל.

ערוץ 7 , כ"ד בטבת תשע"ט

האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העברית
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

מרצה בכירה באוניברסיטה העברית בהר הצופים בירושלים תועדה כשהיא צועקת על סטודנטית שהגיעה לשיעור במדים של צה"ל, כך דווח בחדשות "כאן".

הסטודנטית התעמתה עם המרצה וציינה בפניה כי יש תכנית לימודים של אנשי צבא. המרצה ענתה לה - "זה לא הכיתה שלנו. את לא יכולה להיות נביאית, להיות כאן במדים ולבקש שיתייחסו אלייך כאזרחית".

המרצה הטיחה בסטודנטית: "את חיילת בצבא של ישראל ויתייחסו אלייך בהתאם". הסטודנטית הבהירה כי אינה נכנסת לפוליטיקה ומשרתת כדי להגן על המדינה. "זה מפריע שאני יושבת במדים בכיתה?", שאלה התלמידה ונענתה - "ישנם אנשים שהחברה האזרחית חשובה להם כמו שהצבא חשוב לך ואת חייבת לקבל בסובלנות את סדר העדיפות שלהם כפי שהם מקבלים ומתעמתים עם סדר העדיפות שלך", אמרה המרצה בתגובה.

"אם יש לך משהו תכתבי מכתב, יש לי עניינים אחרים. הקשבתי מספיק ואמרתי לך מה אני חושבת. את לא מכבדת אפילו את הזמן שלי", אמרה המרצה בכעס.

מן האוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "האוניברסיטה העברית מכבדת את כל הסטודנטים והסטודנטיות שלה כולל את אלה שבאים ללמוד בזמן שירותם הצבאי בין אם הם חיילי סדיר, קבע או מילואימניקים. באוניברסיטה לומדים חיילים רבים חלקם במסגרת שיתופי פעולה ייחודיים עם רשויות הביטחון השונות כולל צה"ל. הסטודנטים הללו גם מקבלים תמיכה אקדמית נוספת במידת הצורך. הנהלת האוניברסיטה העברית מגנה התנהגות בלתי מכבדת בין סטודנטים לסטודנטים ובין אנשי סגל לסטודנטים. האוניברסיטה והמרצה מתנצלות בפני הסטודנטית שחשה פגועה, ונמשיך לפעול למען חיזוק תחושת הבטחון האישי של כל סטודנט וסטודנט".