"מזועזעים וחוששים"

מ', אביו של אחד הנערים שנעצר בתחילת השבוע על ידי השב"כ, מספר לערוץ 7 על התחושות הקשות ומפנה קריאה אל שרת המשפטים.

יוני קמפינסקי , כ"ד בטבת תשע"ט

מ', אביו של אחד הקטינים העצורים
מ', אביו של אחד הקטינים העצורים
צילום: ערוץ 7

מ', אביו של אחד הנערים שנעצר על ידי השב"כ בתחילת השבוע, הצטרף הערב (שלישי) לחברים ותומכים של שלושת הנערים העצורים המוחזקים ללא זכות לפגוש עורך דין, שהגיעו להפגין מול ביתה של שרת המשפטים איילת שקד.

בראיון לערוץ 7 הוא מסביר את מטרת המחאה. "המסר האישי שלנו הוא שאנחנו מזועזעים מהצורה שבה מתייחסים לילדים שלנו. יש כאן תגובות לא פרופורציונליות ואנחנו חוששים לשלומם. יש כאן טיפול חריג, שלא מקובל בשום צורה ובלתי מתקבל על הדעת".

"המסר שלנו לציבור הוא שהכל מתחיל מזה שהמציאו מושג שנקרא טרור יהודי ואחרי שהמציאו אותו משתמשים דרכו בחוקים דרקוניים שבסיועם שולפים נערים מתוך הכיתה לעיני חבריהם וההורים שלהם לא יודעים איפה הם, מה קורה איתם ומה הם עוברים. אני חושב שכולם נחשפו בזמן האחרון לתוצאות של הדברים האלה", מוסיף האב.

הוא מתייחס גם למידע המועט שיש בידו על החשדות נגד בנו, שגם הוא אסור בפרסום. "על מה הוא חשוד שמענו בבית המשפט. חבל שזה לא ניתן לפרסום, כי אם אנשים היו יודעים את הפרטים, הם היו מבינים כמה אבסורדי ומגוחך להאשים בחורי ישיבות באישומים האלה".

מ' מביע חשש כבד לשלומו של בנו. "מעבר לכך, אנחנו לא יודעים כלום. אין לנו מושג איפה הוא ומה הוא עובר. בכל יום שעובר, אנחנו יותר חוששים, כי ככל שעובר הזמן אפשר להפעיל עליו יותר לחצים. כולם נחשפו לתחקיר של 'עובדה' ולמה שהתפרסם בעבר על העינויים של דומא. אנחנו יודעים שלחוקרים האלה אין גבולות והם עלולים להתעלל בנערים האלה".

"אין לי אמון בחוקרים המסוימים האלה", הוא מוסיף. "הם שיקרו בעבר מעשים נוראיים בעבר. אנחנו חוששים מאוד מאפשרות של עינויים".

הוא רומז שמדובר בניסיון חיפוש אשמים, ללא בסיס. "ברור שזו עלילה מוחלטת. בגלל איסור הפרסום אי אפשר להסביר זאת, אבל קרה אירוע שאף אחד לא בטוח שהוא קרה, ואז החליטו לחפש את המטבע מתחת לפנס. הכי קל לפגוע בזכויות של מי שגרים בהתנחלויות ויש להם פאות וכנראה זכויות האדם שלהם נחשבות פחות. כנראה מישהו צריך להראות תוצאות למישהו - ואנחנו הקורבן".

מ' מספר על ההתמודדות המשפחתית עם המעצר. "זה לא פשוט בכלל. ברוך השם הילדים מאוד חזקים ואנחנו מאוד מאמינים בילד שלנו. הוא אישיות מאוד חזקה. אנחנו מתמודדים התמודדות לא קלה ומשתדלים להתחזק באמונה ובשמחה ומאמינים שהוא יחזור בשלום ובבריאות".

ויש לו גם מסר לשרת המשפטים. "יש לי אמון במערכות של מדינת ישראל. המערכת הזאת יכולה להתעשת ואני סומך על איילת שקד שאם היא תיכנס לעניין בכל הכוח כשרת משפטים ותתאמץ לבדוק קודם כל שלא פוגעים בהם".

"אנחנו לא נגד חקירה, אנחנו כל כך בטוחים בחפות של הילדים האלה ואומרים - בבקשה תחקרו. אבל תעשו זאת בהוגנות ולא על ידי חוקרי שב"כ שאמורים לחקור פצצות מתקתקות. אני מעריך שתוך כמה ימים יתברר שהסיפור הזה הוא בין טעות לעלילה", הוא מסכם.