יעלון בדרך למפלגת העבודה?

בסביבתו של אבי גבאי ובצמרת מפלגת העבודה בוחנים אפשרות לחבירת המפלגה למפלגתו של משה יעלון. דובר המפלגה: כולם מדברים עם כולם.

ערוץ 7 , כ"ה בטבת תשע"ט

יעלון בועידת ישראל לשלום
יעלון בועידת ישראל לשלום
צילום: תומר אפלבאום

האם משה בוגי יעלון צפוי לחבור אל מפלגת העבודה? על פי דיווחו של יואב קרקובסקי ב'כאן' האפשרות בהחלט נבחנת בסביבתו של אבי גבאי.

לדבריו החברות האישית בין גבאי ליעלון מהווה בסיס לאפשרות של חבירה. זאת מתוך רצון להוסיף למפלגה שם משמעותי שיביא לשינוי משמעותי ביחסו של הציבור למפלגה ומאידך גם יחזיר את מספר המנדטים למגמת עלייה לאחר שפל חסר תקדים הנאמד בכשמונה מנדטים.

עוד דיווח קרקובסקי כי במפלגת העבודה בוחנים גם את האפשרות להשיב לשורותיה את אהוד ברק. לדבריו ביומיים האחרונים עולה שמו של ברק בצמרת המפלגה וגבאי, שנועד עם ברק, קרא לו לחבור אליה ולחולל את המהפך במעמדה של המפלגה בציבור.

דובר מפלגת העבודה, איציק אלרוב, שומר על עמימות בנוגע למהלכיה של המפלגה ומציין כי כל הגורמים מדברים זה עם זה, כולל שיחות עם בני גנץ למשה יעלון, ולפי שעה אין חדש לנוכח מפגשים ושיחות אלו. עם זאת ציין כי המוטו המוביל את השיחות הוא בחינת האפשרות למה שהגדיר כחיבורים אמתיים, זאת ככל הנראה ברמיזה לחיבורים שאינם אמיתיים שהיו עד כה בין מפלגת העבודה לתנועה של ציפי לבני.