ביקורת בעבודה: גבאי מתנהל כדיקטטור

חברי כנסת במפלגת העבודה תוקפים ומבקרים את מהלכיו של אבי גבאי: מתנהל כדקטטור, טירוף מערכות מוחלט. פעל מול לבני ללא סמכות.

ערוץ 7 , כ"ה בטבת תשע"ט

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: הלל מאיר/TPS

אבי גבאי לציפי לבני: מפרק את המחנה הציוני

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, אמנם סבר שמהלך הפרידה מציפי לבני ישיב את המפלגה לתודעה הציבורית ויקנה לו מעמד של מנהיג, אך מציטוטים של בכירים במפלגת העבודה נראה שהמהלך גורר גם ביקורת כלפיו עצמו, כך על פי דיווחים בעיתון 'ישראל היום'.

"זה צעד לא חברי. לא עושים דברים כאלה. זה טירוף מערכות מוחלט. אי אפשר לנהל מפלגה דמוקרטית עם מוסדות וסיעה כדיקטטורה של איש אחד", מצוטט בעיתון ח"כ בכיר במפלגת העבודה שמוסיף ואומר כי אין לו ספק ש"אם הייתה דרך חוקתית ומנגנונית להעיף את גבאי ולתת את ההובלה למישהו אחר היו עושים את זה מזמן, ובטח לאור מה שהוא עשה".

המינוח 'דיקטטור' עולה בדבריהם של חברי כנסת ממפלגת העבודה המתארים את התנהלותו המנהיגותית של גבאי. הח"כ הבכיר אמר עוד בהקשר זה כי "אין שום עבודת צוות או התייעצות מצידו עם קבוצה גדולה של ח"כים מנוסים ובעלי השפעה בציבור. מה שהוא עשה זה מעשה מטומטם. רוב האנשים במפלגה חושבים כך, אבל מפחדים לדבר בחוץ מחשש שזה יפגע במפלגה או שגבאי עלול להתנקם בהם".

מי שבניגוד לאחרים התבטא בגלוי נגד התנהלותו של גבאי הוא חבר הכנסת איתן כבל שאמר בפנייה ישירה לגבאי: "אני לא רוצה לדבר על השיימינג הזה שעשית לציפי, ללא ידיעתה וללא ידיעתנו. רק לומר שזו הייתה טעות. אתה עושה מה שאתה רוצה ללא התייעצות. מה אתה מחליט בשביל כולנו? המפלגה הזאת הוקמה הרבה לפניך, אבי גבאי. אני גדלתי במפלגה הזו כל החיים שלי.

״זה לא עסק פרטי שלך. אתה לא לבד כאן ולא יכול לעשות הכל בלי להתייעץ. מה אנחנו, סטטיסטים שלך? זו מפלגה אישית שלך? אתה חושב שבגלל המהלך הזה פתאום האור יזרח ונחזור ל־24 מנדטים? אין לך שום לגיטימציה לקבל החלטה כזו בלי לשאול אותנו".