מערכת בחירות ללא השמצות

אתר ערוץ 7 לא יתן במה להשמצות הדדיות בין מפלגות הימין, ויעשה ככל יכולתו שלא לשמש כלי בידי מפיצי "פייק ניוז" לקראת הבחירות לכנסת

מערכת ערוץ 7 , כ"ה בטבת תשע"ט

בחירות לכנסת
בחירות לכנסת
צילום: Miriam Alster/FLASH90

"המפץ הימני" שהתרגש על כולנו במוצאי השבת האחרונה יצר פעם נוספת, כפי שכבר קרה בעבר, פיצול במחנה הימין האידיאולוגי. הבית היהודי והאיחוד הלאומי מזה, ומפלגת "הימין החדש" מזה.

כאמור, לא מדובר בתופעה חדשה. פיצול כזה היה מנת חלקנו בשנות ה-80, ה-90 ובחלק ממערכות הבחירות גם בשני העשורים האחרונים. מצ"ד, מולדת, התחיה, צומת, הם רק חלק מהשמות שכולנו זוכרים. השמות משתנים אבל העיקרון זהה.

מאז הקמת ערוץ 7 כתחנת רדיו לאומית לפני למעלה מ-30 שנה וגם לאחר שמוקד פעילותו של ערוץ 7 עבר מגלי האתר לרשת האינטרנט, שם לו הערוץ למטרה להיות בית לכל אוהבי עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. בית שיקבל את כולם, יכיל את כולם, יתן ביטוי לכל הגוונים, מחד, ולא יהיה חלק ממאבקים פנימיים שקיימים תמיד בכל ציבור, מאידך.

גם במערכת הבחירות הנוכחית ימשיך האתר להיות בית כזה, ומערכת ערוץ 7 לא תתן להפוך אותה לבמה למאבקים הפנימיים שלמרבה הצער כנראה יהיו מנת חלקנו בתקופה הקרובה. מאמץ מיוחד נעשה שלא ליפול קורבן לתעשיית ה"פייק ניוז" המתפתחת, ולספק לכם הקוראים רק מידע מבוסס ואמין. גם בתוכן השיווקי לקראת הבחירות נפעל להימנע ממתן במה להשמצות הדדיות ונקרא לכל המתמודדים ולכל המפלגות לקיים שיח חיובי לכל אורך מערכת הבחירות.

יחד אתכם הגולשים נטה גם אנחנו כתף במטרה לחזק את המחנה הלאומי בבחירות הקרובות, בלי להיגרר לשקרים, הכפשות והשמצות. אנו תקווה שתסייעו לנו במשימה חשובה זו.