דניאלה וייס: ראש ממשלה ימני לא אמור לפנות יישובים

יו"ר תנועת ההתיישבות "נחלה" מקווה שנתניהו יהיה נאמן למצע הליכוד. ''היה יכול לעצור הפינוי בעמונה כמו שבלם את פינוי חאן אל אחמר".

בני טוקר , כ"ו בטבת תשע"ט

נתניהו
נתניהו
Yonatan Sindel/Flash90

דניאלה וייס מתנועת ההתיישבות ''נחלה'' תוקפת את ראש הממשלה נתניהו בעקבות פינוי המבנים בעמונה.

''נתניהו עשה שגיאה גדולה ברמה האלקטוראלית וכדאי שיחזור בו מהטירוף הזה של הרס בתי יהודים, ויעשה תשובה. המירוץ למנדטים לא עובר רק דרך חוגי בית מעיר לעיר אלא דרך עמידה על עקרונות מצע הליכוד ולא להרוס בתי יהודים", אמרה וייס בשיחה עם ערוץ 7.

היא מזכירה כי ''לא מזמן נתניהו הכריז שלא יהיו יותר פינויי יישובים, ראש ממשלה ימני לא אמור להעלות על דעתו פינוי ישובים, אבל הוא הכריז על כך והנה אנחנו רואים את הפינוי האכזרי הלילה עם רימוני הלם, זה מזעזע".

וייס פועלת למען ניצחון הימין בבחירות הקרובות אבל לא תלך בעיניים עצומות, "נתניהו ממשיך במדיניות שיכולה להוריד אותו למטה. אנחנו לא מעוניינים בעליית השמאל ורוצים לעשות הכול שהממשלה תהיה ימנית. נתניהו היה יכול לעצור את הפינוי בעמונה כמו שהוא בלם את פינוי חאן אל אחמר וזה חמור מאוד שהוא לא עשה את זה.

''אני לא רוצה לתקוף אותו באופן שיטתי כי אני כן רוצה שהוא יהיה ראש הממשלה והימין יהיה בשלטון. יחד עם זאת אנחנו כתנועה מתכוננים לצאת לרחובה של עיר בימים הקרובים כדי להבהיר שאנחנו רוצים ימין בראשות הממשלה אבל ימין ששומר על ארץ ישראל ולא להעמיד בראשות הממשלה זקיף ומפקח. אנחנו נצא אולי גם לרחוב בלפור עם אמירה ברורה שאנחנו כאן כדי לשמור על ארץ ישראל".

לדבריה, תנועת ''נחלה'' תאבק במערכת הבחירות כדי שהליכוד יהיה נאמן למצע שלו, "צריכים להעיף את כל הדיבורים על מדינה מינוס או שתי מדינות ולהיצמד למצע הליכוד המקורי. אנחנו קוראים להכין את התכנית לישוב מיליוני יהודים ביהודה ושומרון. לא ננוח ולא נרפה. הלילה קרה זעזוע קשה וחייבים לקרוא לנתניהו להיות נאמן למצע מפלגת הליכוד".