הרב משה הגר: לכנס יחד את כל נאמני הרבנים

המסקנה של הרב משה הגר מהקמת "הימין החדש" היא שהציבור הדתי לאומי חייב להקשיב לרבנים. "המטרה היא לאו דווקא להנהיג את המדינה''.

בני טוקר , כ"ו בטבת תשע"ט

הרב משה הגר
הרב משה הגר
צילום: אלירן אהרון

אל"מ במיל' הרב משה הגר, ראש המכינה הקדם צבאית בית יתיר, מתייחס בערוץ 7 להתפתחויות האחרונות בזירה הפוליטית.

הרב הגר, שבבחירות האחרונות תמך במפלגת "יחד" של אלי ישי, סיפר "אני הייתי מאלה שלפני ארבע שנים הקשיבו לרבנים שהבינו שהכיוון של הבית היהודי אינו נכון ולכן הוקמה אז 'יחד' עם אלי ישי כדי למשוך את הציבור הדתי תורני לכיוונים של המזרחי המקורי.

''עכשיו התגלתה המציאות, שזה היה הכיוון שבנט משך אליו, מכאן רואים שצריכים ללמוד להקשיב לרבנים. כעת צריכים לכנס כוחות, להתאחד ולהקים את המזרחי מחדש בהנהגת הרבנים. אנחנו תנועה אידיאולוגית שהמטרה שלה היא לאו דווקא להנהיג את המדינה אלא להשפיע איך תיראה המדינה. יש הישגים עצומים למפד"ל ולמזרחי שהשפיעו במשך השנים על אופייה היהודי של המדינה".

לדבריו ישנה בעיה לאחד כוחות תחת המסגרת והמנגנון של הבית היהודי הנוכחי, "אני שמח שהרבנים החליטו לכנס ולשתף כוחות, לוח הזמנים הוא אפשרי בפרט עכשיו כשכל הפוליטיקה עוברת שינויים ומפצים.

"כל אלה שנאמנים לרבנים צריכים להתכנס ביחד, כולל כמובן האיחוד הלאומי שכרגע בוחר את ההנהגה שלו. לגבי הבית היהודי כרגע המפתחות נמצאות אצל אנשים שמזוהים עם בנט ולדעתי הם לא יתנו לזה לקרות ולכן צריך לעשות רענון. אינני יודע אם זה אפשרי עם המנגנון הקיים".

"בלי אחדות לא ננצח. בזמנו אמרתי לאלי ישי כשהייתי ב'יחד' עד שפרשתי, שאם לא נראה בסקרים שישה מנדטים אנחנו מסכנים את ארץ ישראל ולכן האחדות היא חובה. אנחנו מבינים שהגוף המרכזי של הציונות הדתית כרגע במבוכה וצריך שהרבנים יתאחדו ויתנו את הכוון. יש מקום בעיקר לאנשי מעשה שמוכנים להיכנס לדבר הזה".

הרב הגר סופד לרב אלישע וישליצקי שנפטר אתמול, "הרב אלישע היה חבר טוב ואיש ענק, חבל על דאבדין. אני לא יודע אם ימצא מישהו בסדר גודל שלו שיכול לחבר כל כך הרבה קבוצות בעם ישראל מתוך ענווה עצומה. זה חסרון עצום, אנחנו מקווים שהתפילות שהתפללנו לרפואתו ילכו לטובה אחדות המחנה בימים אלה".