תופעה בארה"ב: נשים מעודדות גברים להניח תפילין

אפליקציה שפועלת כבר מספר חודשים בהצלחה יוצרת חיבורים מעניינים במיוחד בין מי שמעוניינים להניח תפילין ובין מי שיכולים לסייע להם.

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשע"ט

מניחים תפילין. ארכיון
מניחים תפילין. ארכיון
צילום: ניידות חב"ד

גברים הם אלו שמניחים תפילין בכל ימות החול, אבל תודות לאפליקציה ייחודית שמכה גלים בעולם היהודי בחודשים האחרונים, נראה שגם הנשים מבקשות לקחת חלק בעולם הזה, גם אם לא בהנחת תפילין פעילה.

אפליקציית wrapp מחברת בזמן אמת בין מי שמבקש להניח תפילין לבין מי שיש לו תפילין. מאחורי האפליקציה עומד הארגון היהודי הניו יורקי 'light up the world'.

בארגון ציינו כי בתקופה האחרונה הגיעו אליהם דיווחים לפיהם לא מעט נשים ונערות יהודיות המכירות את האפליקציה, לא מהססות להציע לגברים יהודים להניח תפילין באמצעות האפליקציה .

בכיר בארגון 'light up the world' מספר כי "בחור יהודי מקראון הייטס קיבל לפני מספר ימים קריאה שגרתית באפליקציה. הוא נערך לצאת לדרך. אבל בירור קצר העלה כי מי שביקשה את הבקשה הייתה צעירה מחסידות חב"ד שהייתה באותו זמן בנסיעה ב׳אובר׳ ושכנעה את הנהג, ישראלי בשם יעקב, להניח תפילין".

במקרה אחר, הייתה זו מטפלת פיליפינית של יהודי בן 88 מברוקלין שהזמינה דרך האפליקציה, קריאה להגיע ולהניח לו תפילין.

"קיבלתי קריאה לנייד מהאפליקציה ששאלה מי באזור יכול לבוא להניח תפילין לאותו יהודי. בהתחלה לא הבנתי כי ראיתי שאת הקריאה שלחה אישה ועוד גויה. התקשרתי לברר והיא הסבירה לי כי היא יודעת עד כמה חשוב למטופל שלה להניח תפילין, לכן הורידה את האפליקציה", תיאר היהודי מניו יורק שקיבל את הקריאה וכמובן נענה בחיוב והגיע במהירות להניח לאותו יהודי מבוגר תפילין, אחרי שנים רבות שלא הניח, מה שגרם להתרגשות רבה.