נחי אייל: ההתמודדות בין סמוטריץ' לאריאל מזיקה

נחי אייל שמתמודד לרשימת "האיחוד הלאומי", קורא לחברי המרכז להחליט על הנהגה משותפת של אורי אריאל ובצלאל סמוטריץ'.

בני טוקר , כ"ו בטבת תשע"ט

נחי אייל
נחי אייל
צילום: מרים צחי

ההתמודדות גורמת נזק

נחי אייל, מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי לשעבר שמתמודד על מקום ברשימת האיחוד הלאומי לכנסת הבאה, קורא לחברי מרכז המפלגה להחליט על הנהגה משותפת של השר אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ'.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר אייל "אני מתמודד לרשימת האיחוד הלאומי על מקום לכנסת מתוך הבנה שהציונות הדתית לאור המהלכים האחרונים צריכה להתאחד. אין לנו את הפריבילגיה להתפצל לרסיסי מפלגות שעלולים להביא לכך שלא תהיה נציגות לציונות הדתית.

"על ראשות המפלגה יש התמודדות בין בצלאל לאורי וההתמודדות הזאת מזיקה ואינה נכונה לאף אחד. לכל אחד יש תכונות חזקות, בצלאל הוא נמרץ וכריזמטי, אורי אריאל נמצא בעמדת מנהיגות, סמכותיות, בעל יכולת הנעה של מהלכים בקנה מידה לאומי''.

לדברי אייל, אסור לוותר לא על אריאל ולא על סמוטריץ'. ''לכן הצעתי למרכז המפלגה להגיע להסכמות על הנהגה משותפת בין השניים, עבודה משלימה שתצעיד אותנו קדימה. ועדת ההסכמות תדון באופן ההנהגה המשותפת כדי שלא נצטרך להיפרד לא מזה ולא מזה".

הוא מסביר כי ההנהגה המשולבת של סמוטריץ' ואריאל תוכל ללכד את כל הציונות הדתית, "שכנינו בבית היהודי נמצאים במצב לא כך כך מזהיר וצריך את ההנהגה המשולבת כדי ללכד את כולם. אני חושב שהגורם המוביל היום את הציונות הדתית זה האיחוד הלאומי. הבית היהודי שהייתה לו את ההובלה נמצא במקום אחר. אני משוכנע שנוכל להגיע להסכמות ולאפשר לשאר המפלגות לבוא ולהתכנס לחבורה הזאת".

נחי אייל שהוא גם מנכ"ל הפורום המשפטי, מצטרף לביקורת הקשה על השב"כ: "אני חושב שהשב"כ מתנהל בחקירת יהודים בצורה קצת קיצונית ולא דמוקרטית שאמורה להדיר שינה מכל אזרח שומר חוק. ראינו את פסיקת בית המשפט בנושא פסילת ההודאות שהתקבלו בשיטות חשוכות שלא מתאימות למשטר מתוקן. השב"כ צריך לשנות את השיטה ולקבל הודאות בדרכים לגיטימיות".