נתניהו:
ניפצנו לחיזבאללה את נשק ההפתעה

ראש הממשלה נאם בפני 650 צוערי בה"ד 1. "טראמפ פועל נגד איראן במישור הכלכלי, ואנחנו כאן בישראל פועלים נגד איראן במישור הצבאי".

ניצן קידר , כ"ו בטבת תשע"ט

נתניהו
נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם (חמישי) ביום עיון לזכרו של סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, מול 650 צוערי בה"ד 1.

"אתם תיכנסו לפקד עכשיו בצבא של מדינה שמוקפת אויבים בכמה חזיתות. אנחנו פועלים בנחישות נגד כל מי שחותר לסכן אותנו", אמר נתניהו ביום העיון שהתקיים באוניברסיטת בר אילן.

"זה קורה כרגע בסוריה, נגד הניסיונות של איראן להתבסס צבאית בסוריה, זה קורה גם בגבול הלבנון. אנו שוללים מחיזבאללה את נשק מנהרות הטרור, שהוא הכין כדי לתקוף אותנו.

"הוא הכין כאן תחבולה, ובתחבולה ניפצנו לו את נשק ההפתעה המרכזי, בתחילת המלחמה כפי שהוא תכנן את זה, כפי שאנחנו שוללים גם את נשק המנהרות ברצועת עזה מהחמאס''.

לדברי נתניהו, ''האיום הגדול ביותר מצד איראן הוא האיום של נשק גרעיני בידי מעצמה שמצהירה שאנחנו צריכים להיות מושמדים מעל פני האדמה. גם כאן אנחנו נאבקים, ונאלצתי לעתים להיאבק מול כל מנהיגי העולם, מול מה שראיתי כסכנה קיומית, להילחם בה מבעוד מועד. אני התנגדתי בתוקף להסכם הגרעין שנחתם עם איראן, הסכם שסלל את הדרך של איראן לארסנל גרעיני - לא לפצצה אחת, למאות פצצות. זה הסכם שתדלק 'בתמורה' את קופת המשטר הזה לסכומי עתק, שהם מיד הפנו אותם לתוקפנותם לאזור.

''אני התעקשתי על החזרת הסנקציות נגד איראן, ואכן הנשיא טראמפ קיבל את ההחלטה האמיצה לחדש אותן. הנשיא טראמפ פועל נגד איראן במישור הכלכלי, ואנחנו כאן בישראל פועלים נגד איראן במישור הצבאי", הוסיף ראש הממשלה.