ח"כית חרדית בכנסת הבאה?

מיכל צ'רנוביצקי תתמודד בפריימריז במפלגת העבודה. "אני מייצגת את 'החרדים החדשים', עשרות אלפים שלא מצביעים למפלגות החרדיות''.

חזקי ברוך , כ"ו בטבת תשע"ט

מיכל צ'רנוביצקי
מיכל צ'רנוביצקי
צילום: דוברות

הפעילה החברתית מיכל צ'רנוביצקי, יו"ר התא החרדי במפלגת העבודה, מתמודדת בפריימריז של המפלגה בתקווה להשתלב ברשימת "העבודה" לכנסת הבאה.

התמודדותה של צ'רנוביצקי היא המשך ישיר של מחאת הנשים החרדיות בבחירות האחרונות - "לא נבחרות לא בוחרות", מחאה אותה הובילה צ'רנוביצקי יחד עם שותפותיה להנהגת הפמיניזם החרדי.

"הגיע הזמן לח"כית חרדית. תמו הזמנים שהיה אפשר להשתיק אותנו. כשהקמתי בבחירות 2013 את 'מפלגת עיר ואם' באלעד עיר מגוריי, זה היה תקדים, היום הפמיניזם החרדי סוחף מאות ואלפי נשים חרדיות", אמרה צ'רנוביצקי, שגם הייתה שותפה להובלת מאבק ההורים החרדים להקמת זרם חינוך ממלכתי חרדי שיכלול גם לימודי ליב"ה.

"אני מייצגת את 'החרדים החדשים', עשרות אלפי חרדיות וחרדים שכבר לא מצביעים אוטומטית למפלגות החרדיות. הם רוצים שינוי ומאמינים בשוויון, צדק חברתי ושלום".

צ'רנוביצקי קוראת לחברי מפלגת העבודה לתמוך במועמדותה, "הגיע הזמן להתחיל לחשוב בצורה ערכית ולא מגזרית. הגיע הזמן שנשבור את המוסכמות שלנו אחד כלפי השני".