ח"כ מיכאל מלכיאלי: ש"ס תקבל תשעה מנדטים

למרות הסקרים הצופים ירידה לש"ס סבור מלכיאלי כי מפלגתו תזכה ל-9 מנדטים. הוא הסביר כי ש"ס אינה זקוקה לאיחוד עם מפלגות אחרות.

חיים לב , כ"ו בטבת תשע"ט

מיכאל מלכיאלי
מיכאל מלכיאלי
צילום: שלומי כהן, פלאש 90

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) התארח היום (ה') באולפני ערוץ החדשות הבינלאומי i24NEWS והתייחס לנתונים הנמוכים שמניבה מפלגתו בסקרי המנדטים האחרונים.

"אנחנו תמיד אמרנו שהסקרים לא סוקרים אותנו נכון. אנחנו לא מתבכיינים. אמרנו שהסקר האמיתי הוא בקלפי. לפני חודש וחצי היו בחירות, 294,000 אנשים שמו בקלפי פתק ש"ס. זה שמונה וחצי מנדטים על פי אחוז ההצבעה הקודם, בלי הערבים שלא נספרים כאן, בלי ההתיישבות שלא נספרת

''זאת אומרת שש"ס לא נספרת כי רוב הסקרים הם אינטרנטיים היום ורוב הציבור שלנו לא נמצא באינטרנט ולכן אנחנו רגועים על המנדט התשיעי שלנו, על פי מה שהיה בסקר האמיתי לפני כחודש וחצי".

על הדיווחים לפיהם יהיה איחוד בין כל המפלגות החרדיות אמר ח"כ מלכיאלי כי הם אינם מעשיים. "אין טעם. ברמה האישית אני לא תומך באיחוד. מי שמכריע אצלנו זו מועצת חכמי התורה, הרבנים. ש"ס מביאה קהלים ש'יהדות התורה' לא מביאה וכן הפוך. לפעמים אנחנו צריכים אחדות ולא איחוד".

ח"כ מלכיאלי נשאל האם בש"ס מעוניינים בחבירה לאלי ישי או עזרה ממנו, והשיב בשלילה. "אנחנו לא צריכים עזרה, ברוך השם. אנחנו בש"ס לא מזגזגים. יש דבר שכבר שלושים שנים פועל. מי שלא מוכן להתיישר וליישר קו עם מועצת החכמים לא יכול להיות שייך לש"ס".

מלכיאלי נשאל האם יהיו מוכנים לשבת בממשלה עם ראש הממשלה נתניהו אם יוגש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. "כל זמן שהחוק מאפשר לו להיות ראש ממשלה והוא ירצה להיות ראש ממשלה ולהישאר בתפקיד- ש"ס לא תעמוד מולו. שהוא יקבל את האחריות, הוא יקבל את ההחלטות של עצמו. ש"ס לא תפריע לו".

עוד ציין כי אם יוגש כתב אישום לפני הבחירות "זה ייתפס כהתערבות פוליטית שלדעתי תעשה רק טוב לראש הממשלה בסוף".