מנצחת מרתון טבריה: אמא ל-5

אלופת ישראל במרתון טבריה הבינלאומי שהתקיים הבוקר היא בטי דויטש, אמא ל-5 ילדים. איימרו עלמייה סיים ראשון עם 2:15:16

נרי וייס , כ"ז בטבת תשע"ט

אלופת ישראל החדשה - דויטש
אלופת ישראל החדשה - דויטש
צילום: תומר פדר

מעל 6,000 רצים, 150 רצים מחו"ל מ-20 מדינות שונות ואמא אחת ל-5 ילדים שהוכתרה כאלופת ישראל החדשה, כל אלה ועוד נטלו חלק בריצת המרתון שהתקיימה הבוקר (שישי) בטבריה, במה שהיה למרתון הבינלאומי הראשון שפתח את עונת המרתונים בארץ.

המרתון שהתקיים זו השנה ה-42 ברציפות מאז נוסד, התקיים בסימן 42 כשהדבר הבולט ביותר היה מזג האוויר המצוין שחיכה לרצים.

במסלול המרתון חצה את קו הגמר ראשון הרץ איימרו עלמייה בתוצאה 2:15:16, ובנשים חצתה את קו הסיום ראשונה אלופת ישראל בטי דויטש בתוצאה 2:42.

דויטש היא אמא ל-5 ילדים שהראתה כי הכל אפשרי. כמוה, גם אבי דה פילוסוף ריגש את הנוכחים כשסיים את המרתון המלא בן ה-42 ק"מ כשהוא מרותק לכסא גלגלים מיוחד שמיועד למירוצים עם זמן של 2:10.

ראש העיר רון קובי שידוע בחיבתו לתחום הריצה ונטל חלק באחד מן המקצים אמר: "השנה נערכנו במלוא הכוח לקיומו של המרתון, במטרה להמשיך להשתפר ולשפר ולהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר. מדובר באירוע חברתי מן המעלה הראשונה".

עוד אמר קובי, ראש העיר החדש: "עצם העובדה שהעיר טבריה מקיימת אירוע ספורטיבי מרכזי רחב היקף שכזה, כבר 42 שנה ברציפות, היא כבר הישג לא מבוטל. אני קורא לכל קהילת הרצים מהארץ ומחו"ל להמשיך ולהגיע לטבריה במהלך כל השנה, חגיגת המרתון היא הזדמנות טובה לכל תושבי העיר ליטול חלק ולהשתתף בחוויה ספורטיבית בינלאומית המביאה הרבה כבוד וגאווה לעיר שלנו ואני מקווה שניפגש בשנה הבאה במרתון ה-43".

את המרתון ארגנה עיריית טבריה בשיתוף פעולה עם חברת 'מרתון ישראל', טוטו, משרד התיירות ומשרד התרבות והספורט. גם השנה המרתון היה בפיקוח מלא של איגוד האתלטיקה בישראל. ענף התיירות בעיר קיבל חיזוק משמעותי כתוצאה מקיומו של המרתון ובמלונות נרשמה תפוסה מלאה.

עופר פדן מנכ"ל מרתון ישראל, החברה המפיקה ומשווקת את המרוץ הבינלאומי זאת השנה הרביעית, אמר כי מספר הרצים שהשתתפו במרתון הוא הגדול ביותר מאז הקמתו.

"השנה לאור ציון המרתון ה -42, סימנו לנו למטרה לייצר חגיגה וחוויה מיוחדת לרצים, לחבר את תושבי העיר על קהילותיו בתכני האירוע ובפעילות אקטיבית בכל אירועי המרתון. בנוסף יש לנו יעד להמשיך ולהפוך את המרתון לחוויה תיירותית בת מספר ימים גם בקרב תיירות הפנים וגם התיירות הנכנסת", אמר פדן.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il