שיא מבקרים באושוויץ-בירקנאו

מעל לשני מיליון מבקרים הגיעו בשנת 2018 למוזיאון אושוויץ-בירקנאו, מספר שיא של כל הזמנים.

ניסן צור , כ"ח בטבת תשע"ט

אושוויץ
אושוויץ
צילום: רויטרס

על פי נתונים שפירסמה הנהלת מוזיאון אושוויץ-בירנקאו, ביקרו בשנה החולפת 2,152,000 בני אדם במוזיאון מחנה ההשמדה שהקימו הגרמנים על אדמת פולין.

מדובר במספר שיא של כל הזמנים, לאחר שהשיא הקודם נרשם בשנת 2017 ועמד על קצת מעל לשני מיליון מבקרים. מעל ל 80 אחוזים מהמבקרים נעזרו בשרותיהם של מדריכי המחנה בעשרים שפות שונות.

מספר המבקרים הגבוה ביותר נרשם מפולין עצמה, כאשר 405 אלף אזרחים פולניים ביקרו בשנת 2018 באושוויץ-בירקנאו.

אחריה ברשימה נמצאת בריטניה עם 281 אלף מבקרים, איטליה עם 116 אלף, ספרד עם 95 אלף מבקרים, גרמניה עם 76 אלף, צרפת עם 69 אלף, וישראל עם 65 אלף. "שיעור גבוה כזה של מבקרים שבחרו ללמוד את ההיסטוריה של אושוויץ-בירקנאו בעזרת סיורים מודרכים הוא בעל משמעות גבוהה במיוחד. זוהי הדרך החינוכית המשמעותית ביותר, אשר מעניקה לא רק ידע והבנה מעמיקים יותר אלא מאפשרת למבקרים גם לעסוק בדיאלוג ולשאול שאלות בנושא ההיסטוריה הטרגית הזו.

שום ציוד אלקטרוני או מודפס יכול יכול להחליף את הקשר האנושי הזה במהלך הביקור הקשה הזה, הן ממבחינת כמות המידע העובדתי והן מבחינת הרגשות" אמר מנהל מוזיאון אושוויץ-בירקנאו, ד"ר פיוטר ציווינסקי.

הגידול המשמעותי ביותר במספר המבקרים נרשם מפורטוגל, עם עלייה של 36 אחוזים. עם זאת, מספר המבקרים מסין צנח ב 23 אחוזים בעוד מספר המבקרים מישראל רשם ירידה של 21 אחוזים.