יתומי הטרור התארסו

איילת דיקשטיין ואביגדור גביש איבדו את הוריהם בפיגועי טרור לפני כמעט 20 שנים. אמש התארסו השניים שהכירו בקבוצת תמיכה ליתומים

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשע"ט

אביגדור גביש ואיילת דיקשטיין
אביגדור גביש ואיילת דיקשטיין
באדיבות "ידיעות אחרונות"

איילת דיקשטיין ואביגדור גביש עברו טרגדיות נוראות אבל החליטו להמשיך הלאה, לא לוותר לכאב.

אתמול, בטקס שהשמחה נמהלה בו בכאב, במסיבה שנערכה בלי הוריהם שנרצחו, הם התארסו, כך מדווח הבוקר עמיחי אתאלי בעיתון ידיעות אחרונות.

הטרור היכה במשפחתו של אביגדור באינתיפאדה השנייה, בשנת 2002, כאשר היה חייל בן 19 שזה עתה התגייס: במוצאי ליל הסדר, יממה לאחר הטבח המחריד במלון פארק בנתניה, חדר מחבל פלסטיני לבית הוריו ביישוב אלון מורה שבשומרון.

המחבל פתח בירי, פצע אנושות את האב דוד שמאוחר יותר נפטר מפצעיו, ורצח את האם רחל ואת אביה, יצחק קנר, שהתארח אצלם בליל הסדר. לאחר מכן ירה באברהם גביש, אחיו הבכור של אביגדור שהיה אז קצין בדרגת רס"ן בסיירת מטכ"ל.

אברהם הפצוע ביקש מאביגדור שיביא את נשקו, שהיה בקומה למעלה. אביגדור, שטרם ידע לירות, מילא את המשימה בקור רוח ולאחר מכן רץ לבדוק מה קורה עם יתר אחיו. בינתיים החריף מצבו של אברהם, והוא התקשה בתפעול הנשק. מאוחר יותר הוא נפטר מפצעיו. המחבל חוסל על ידי כוחות צבא שהוזעקו למקום.

ארבעה חודשים לאחר מכן היכה הטרור במשפחתה של איילת. בסוף יולי 2002 נסעו בני משפחת דיקשטיין מיישוב מגוריהם פסגות להתארח אצל קרובים ביישוב מעון שבהר חברון. מכוניתם הותקפה בדרך ביריות על ידי מחבלים. ממכת האש הראשונה נפגעו שובאל, אחיה של איילת שהיה אז ילד קטן, וכן האמא חנה.

האב יוסף בלם את הרכב, ניסה לעזור לאשתו ולבנו הפצועים אנושות, ונורה למוות. מאוחר יותר נפטרו מפצעיהם האם ובנה הקטן. איילת, שהייתה אז נערה, גילתה תושייה רבה וסייעה ליתר אחיה שהיו ברכב המותקף.

במהלך השנים הם הכירו במסגרת קבוצת תמיכה ליתומים של עמותת "משפחה אחת", שבה השתתפו, וגילו שיש להם גורל משותף. במרוצת הזמן התהדק הקשר ביניהם ולפני כשנתיים הם הפכו לזוג.

בדיווח נאמר כי ביום שישי, עוד לפני שהודיעו על החלטתם להינשא, עלו בני הזוג לבית הקברות באלון מורה שם פקדו את קברי הוריו של אביגדור, דוד ורחל, את קבר אחיו אברהם ואת קבר הסבא יצחק קנר – שנרצחו בפיגוע. משם נסעו לבית הקברות בפסגות, שם פקדו את קברי הוריה של איילת, יצחק וחנה, ושל אחיה שובאל – שנרצחו בפיגוע. רק לאחר מכן התקשרו לבני המשפחה ולחבריהם והודיעו: החלטנו להתחתן.

אמש ערכו השניים מסיבת אירוסים באלקנה, בבית אחיו של אביגדור. היו שם שמחה גדולה והתרגשות עצומה, אבל גם עצב וכאב על בני המשפחה שנרצחו – ועל ההורים שלא יזכו ללוות אותם בחתונתם.