"מדובר בהסתה במובן הפלילי של המילה"

השופט בדימוס אליהו מצא במתקפה חריפה על נתניהו בעקבות הסרטון שפרסם בפייסבוק, "נער הייתי וגם זקנתי, ואני לא זוכר התבטאויות כאלה".

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשע"ט

השופט אליהו מצא
השופט אליהו מצא
פלאש 90

שופט ביהמ"ש העליון בדימוס אליהו מצא, תקף הבוקר (ראשון) בראיון בכאן ב' את ראש הממשלה, בעקבות הסרטון שפרסם נתניהו אמש בפייסבוק, בו דרש לא להתחיל בשימוע לפני הבחירות.

"הרגשתי מבוכה כששמעתי את דבריו", סיפר מצא, שהוסיף: "הוא הקדים את הבחירות כדי להגיע לשימוע כראש ממשלה נבחר. הוא הסביר לנו שהוא יגבר על כל יריביו בקלות, ואז העם יאמר את דברו, ואיך אפשר להעמיד לדין אדם שנבחר ברוב כל כך מאסיבי? אלה המיליונים שאמסלם מדבר עליהם".

"אבל מה לעשות שעל פי השיטה שלנו, ראש הממשלה, הממשלה, חברי הכנסת - כולם כפופים לחוק? אסור בשום פנים ואופן להשמיע הערות כמו אלה שהשמיע ראש הממשלה, שהן לא פחות מהסתה נגד היועמ"ש, במובן הפלילי של המילה. אם לא הדברים האלה.. מה פתאום יש כל כך הרבה אמצעי אבטחה סביב היועמ"ש?", תהה מצא.

"נער הייתי וגם זקנתי, ואני לא זוכר התבטאויות כאלה נגד אדם במערכת אכיפת החוק, מצד מי שהוא לא ראש ארגון פשע", המשיך השופט בדימוס.

לדבריו, "כשראש הממשלה יוצא חוצץ נגד הפרקליטות, המשטרה וכל העולם.. קלקלו לו את המשחק. המהלך שלו חייב את היועמ"ש והפרקליטות לעשות את העבודה מהר יותר כדי למלא את החובה שלהם. העם רוצה לדעת מי המועמדים שלו".