אימהות לוחמי הנח"ל החרדי: הזדעזענו!

אימהות של לוחמי הנח"ל החרדי יצאו נגד הכפשת בניהן לאחר הפיגועים ביו"ש. "עלילות שווא על תפקוד לקוי ועל רמה אנושית נמוכה".

ערוץ 7 , א' בשבט תשע"ט

חיילים חרדים, ארכיון
חיילים חרדים, ארכיון
צילום: עמותת "נצח יהודה"

אימהות של לוחמים בגדוד "נצח יהודה" ששלחו מכתב לרמטכ"ל גדי איזנקוט בעקבות הניסיון מצד בכירים בצה"ל ועיתונאים להכפיש את הגדוד בעקבות הפיגועים האחרונים ביו"ש.

לוחמי הנח"ל החרדי איבדו בתקופה האחרונה שניים מחבריהם סמ"ר יובל מור יוסף וסמל יוסף כהן ז"ל. חבר נוסף, שנפצע בפיגוע, עדיין נלחם על חייו. נוסף על כך, חיילים הושעו אחרי שהתעמתו עם שוטרי מג"ב בבית אל והואשמו בחוסר מקצועיות.

על המכתב, המיועד לרמטכ"ל, לקצינת פניות הציבור ולדובר צה"ל, שהובא בעיתון "ישראל היום", חתמו שש אימהות: בת אל גרינשפן, מיכל קרוטהמר, ענת גנירם, עינת נוקד, סוניה אללי ורונית אלון.

תחת הכותרת "עלילות נגד ילדינו, גיבורי הנח"ל החרדי", כתבו האימהות כי "שלחנו את בנינו יקירינו להגן על מדינת ישראל. הם בחרו במסלול הזה דווקא כי ידעו שבגדוד נצח הם יוכלו בוודאות לשרת שירות קרבי ומשמעותי במסגרת שמתאימה לעולמם, לאורח חייהם ולאמונותיהם.

הם עברו מסלול הכשרה מקצועי לא קל על ידי צוות מפקדים נפלא, והפכו יחד לחבורה אמיצה ולפלוגה מקצועית וטובה, ששומרת על אזרחי מדינת ישראל ופועלת ללא פחד לאתר מחבלים שמנסים להפר את שגרתנו ולמרר את חיינו פה במדינה. לצערנו הרב, בשבועות האחרונים ילדינו הלוחמים על הגנת מדינת ישראל עוברים רצח אופי. מעלילים עליהם עלילות שווא על תפקוד לקוי, על חוסר מקצועיות ועל רמה אנושית נמוכה. קראנו, שמענו והזדעזענו!"