עו"ד בן גביר: ספין של דוברי השב"כ

עו"ד איתמר בן גביר הגיב להודעת השב"כ ולפיה הנערים שנעצרו שרפו דגל ישראל, ''מדובר בילדים טובים שאוהבים את מדינת ישראל".

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשע"ט

צלב קרס על הדגל
צלב קרס על הדגל
צילום: תקשורת שב"כ

עו"ד איתמר בן גביר המייצג נער שנעצר במסגרת חקירת רצח הפלסטינית עאישה ראבי, הגיב הערב (ראשון) להודעת השב"כ ולפיה הנערים שנעצרו בחשד לרצח הפלסטינית שרפו דגל ישראל, ובחדרו של אחד העצורים אותר דגל ישראל ועליו הכתובת "מוות לציונים".

בן גביר הגיב, ''היינו כבר במספר דיונים בבית המשפט ומעולם החוקרים לא ייחסו לנחקרים את החזקת הדגל עם הסמל המתועב, היה לי ברור היום אחרי שבית המשפט רמז לשב"כ שלמעשה אין חומר בתיק כי זה רק שאלה של זמן עד לספין של דוברי שב"כ ואכן ספין זה לא איחר לבוא''.

עו"ד בן גביר מתכוון לפנות כבר הערב בהתרעה לפני תביעת לשון הרע נגד אנשי שירות הביטחון הכללי, ''כשהשב"כ בלחץ כל הדרכים כשרות ולכן נשמע בימים הקרובות ספינים נגד החשודים שהם אנטי ציונים וכדומה, בפועל מדובר בילדים טובים שאוהבים את מדינת ישראל".

באשר לדגל ישראל ששרפו הנערים אומר בן גביר ''אני זוכר היטב כיצד שתלו את סוכן השב''כ רביב שהניף שלטי אס.אס. והכתים ציבור שלם. איני יודע האם זה המקרה אבל מוכרח להודות שהעיתוי של הוצאת ההודעה, והלחץ שהשב''כ נמצא בו, עשויים להוביל אותם לטעות שוב וכפי שטעו בפרשת אבישי רביב, הם יעשו זאת גם כעת".

שמואל (זנגי) מידד, מנכ"ל ארגון חוננו, תוקף את התנהלות שירות הביטחון הכללי סביב חקירת רצח האישה הפלסטינית עאישה ראב.

"שירות הביטחון הכללי החליט לשפוך את דמם של המתיישבים וכל האמצעים כשרים. הכפשות, שקרים, דה לגיטימציה לציבור שלם. ולמעשה הותר דמם. הכל כדי להכשיר את הפרות החוק בחדרי החקירות כפי ששמעו עורכי הדין מהנחקרים.

"ישיבת פרי הארץ, מוסד לתפארת, נערים נהדרים, החינוך הכי טוב בישראל, הבנים של כל המשפחות הכי טובות בארץ לומדות במקום, ופשוט השב"כ החליט לשפוך את דמם. השב"כ אפילו לא טורח לבדוק את האליבי שהציגו להם. לצערנו, לכל אורך ההיסטוריה השב"כ רמס את המתיישבים, בתקופת אבישי רביב, בחקירות דומא, וגם כעת. לא ניתן לשפוך את דם הנערים, גם ליהודים יש זכויות בארץ הזאת", סיים מידד.