עד כאן: הפועל אילת נעצרה בתל אביב

אחרי ההדחה מהגביע וההפסד הביתי הכואב לריאל, מכבי תל אביב שבה לנצח כשקטעה רצף 9 ניצחונות של הפועל אילת עם 91:101

נרי וייס , כ"ט בטבת תשע"ט

ווליבקין הערב מעל שחקני אילת
ווליבקין הערב מעל שחקני אילת
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מושלמת. מצד אחד - הקבוצה הביתית ביותר בליגת העל בכדורסל שעדיין לא הפסידה בבית העונה בליגה. מצד שני - הקבוצה בכושר הטוב ביותר כרגע, שעומדת על רצף 9 ניצחונות במסגרת הליגה.

שבוע קשה עבר על מכבי ת"א - מה שהתחיל בהדחה סנסציונית ברבע גמר גביע המדינה בכדורסל בידי מכבי ראשון לציון וגיא גודס, המשיך גם במפעל היורוליג היוקרתי עם הפסד ביתי כואב לריאל מדריד שככל הנראה שם סוף לתקוות בדבר הפעלה לשלב הבא באירופה.

אחרי שבוע כזה, לפגוש את הפועל אילת, הקבוצה שנמצאת בכושר הטוב ביותר בליגת העל עד כה שמגיעה עם רצף תשעה ניצחונות, זו לא הייתה משאלת לב של המועדון הצהוב-כחול מתל אביב. עם זאת, למרות עונה לא יציבה ושינויים בעמדת הקווים פעם נוספת תוך כדי העונה, דבר אחד עדיין אי אפשר לקחת ממכבי - את היכולת לנצח כל יריבה באולמה הביתי.

זה בדיוק מה שקרה הערב. המכבים מת"א הובילו במהלך כל שלושת הרבעים מול הדרומיים מאילת, אך לא הצליחו לברוח ליתרון מספיק גדול כדי להכריע את המשחק כבר בתחילתו.

בדקות הסיום מצאו עצמם שחקני מכבי בפיגור קטן, אבל הגנה חזקה של יובל זוסמן ורגעי מאני-טיים גדולים של סקוטי ווילבקין שמרו על הבית ועל הכבוד כשהנחילו לבסוף הפסד ראשון מזה תשעה משחקים לאילתים שנותרים עם המחמאות בלבד, אחרי 91:101 מותח ומעניין.

הצהובים שהפסידו לאילת פעמיים בהיכל מנורה מבטחים בסדרת חצי גמר הפלייאוף ב-2015, מנחיתים את האילתים מהר מאוד אל הקרקע, כשאלה סופרים הפסד שני ברציפות בכל המסגרות לאחר שגם הם הודחו בשלב רבע הגמר.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il