מירי רגב נגד סכנין: "מחייב עונש כבד"

אחרי שקראה את העדות המצמררת של אוהד בית"ר שהותקף במוצאי שבת האחרון בידי אוהדי סכנין, מגיבה השרה רגב: "מראות מזעזעים"

נרי וייס , א' בשבט תשע"ט

מירי רגב
מירי רגב
Photo by Alex Kolomoisky/YEDIOTH AHRONOTH/POOL

חציית קו אדום. כך הגיבה היום (שני) שרת התרבות והספורט מירי רגב לאירוע התקיפה החמור שבוצע באוהדי בית"ר ירושלים על ידי אוהדי סכנין במוצאי השבת האחרון.

כזכור, הבוקר הבאנו כאן את התיעוד המצמרר של אוהד בית"ר שהותקף לפני משחק הכדורגל בין בני סכנין לבית"ר ירושלים, באצטדיון דוחא שבסכנין.

האוהד שהיה בדרכו לאצטדיון יחד עם חבר, הותקף על ידי עשרות אוהדי סכנין בפאתי הכפר עראבה, כל זאת לעיני שוטר משטרת ישראל שנכח במקום ולא עשה דבר.

אחרי שהובא לידיעת השרה רגב האירוע הקשה, הגיבה זו כשאמרה כי "המראות המזעזעים של אוהדי סכנין תוקפים באכזריות רכב ובו אוהדי בית"ר ירושלים מחרידים ואסור לנו לעבור בשתיקה על האירועים הללו. מדובר בארוע חריג וחציית קו אדום שמחייבת את גורמי האכיפה וכל הגורמים הרלוונטיים להגיב בחריפות נוכח הברבריות והאלימות כפי שעולה מהסרטון שפורסם".

"קראתי את עדויות אוהדי הקבוצה שנסעו באוטובוס ונאלצו להגן על עצמם בעקבות יידויי האבנים לעבר הרכב ואני מצפה ממשטרת ישראל לפעול במהרה לשים ידם על כל המעורבים באלימות האכזרית הזו.
זוהי לא התנהגות של אוהדים כי אם של עבריינים המסכנים את ענף הכדורגל ומקומם אינו במגרשי הספורט".

עוד אמרה השרה רגב כי "זוהי שעת מבחן למ"מ המפכ"ל, ליו"ר ההתאחדות הנכנס, שינו זוארץ ולמערכת אכיפת החוק. אני קוראת לכל הגורמים להסיר כפפות ולפעול בכל הכלים העומדים ברשותם ולדאוג שהעבריינים יבואו על עונשם. מדובר באירוע שתמרור אזהרה גדול מתנוסס מעל כולו. זהו רגע מבחן ליחידת המשטרה למניעת אלימות בספורט שיזמתי את הקמתה ומשרדי מממן מידי שנה במיליונים רבים את פעילותה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il