ח"כ סמוטריץ': השב"כ יוצר עלייה ברף הפשיעה היהודית

ח"כ סמוטריץ' טוען כי המחלקה היהודית גורמת ליותר נזק מאשר תועלת. "הטיפול בנוער שוליים צריך להיות כמו בכל הארץ, לא באגרוף ברזל".

בני טוקר , א' בשבט תשע"ט

ח"כ בצלאל סמוטריץ'
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מותח ביקורת חריפה על התנהלות השב"כ כלפי נוער שוליים ביו"ש ואומר שהיחס אליהם כאל 'טרור יהודי' שגוי מן היסוד.

"אין שום סימטריה בין טרור ערבי רצחני לבין מעשים שלא יעשו שנעשים על ידי אחים שלנו. אנחנו לא נותנים שום לגיטימציה להפרת חוק שפוגעת באנשים חפים מפשע, אבל הם לא אויב של מדינת ישראל", אומר סמוטריץ' לערוץ 7.

לדבריו פעילות המחלקה היהודית בשב"כ גורמת לנזק מתמשך. "צריכים לסגור את המחלקה היהודית כי הם נכשלו בטיפול בתופעה. השב"כ עושה עבודה טובה נגד הטרור הערבי אבל המחלקה היהודית היא גוף מיותר שמבזבז משאבים שאמורים להיות מופנים לטרור האמיתי".

סמוטריץ' סבור כי הטיפול בנוער השוליים צריך להיות כמו בכל מקום אחר בארץ. "נוער עברייני יש בכל מקום ויש עבורו טיפול חינוכי ומונע. רק ביו"ש יש אגרוף ברזל שגורם לכעס אצל אותם בני נוער, מה שרק מחמיר את המצב".

הוא מציין כי עינויים ושיטות חקירה פסולות אין מקומן במדינה דמוקרטית. "אם יש מי שביצעו פשע - המשטרה יודעת להילחם בארגוני פשיעה גדולים ומשמעותיים. מדוע רק כאן צריך להפעיל את השב"כ? הרי מדובר בגוף שפועל כמו פיל בחנות חרסינה, הורס ופוגע בטיפול באותם נערים".

סמוטריץ׳ מתייחס גם לבחירות הקרובות ולרשימה שתוביל הציונות הדתית. "כרגע האתגר הוא להקים רשימה שתהיה נאמנה לערכים ולציונות הדתית ולא רשימה מתבלבלת, כזו שכולם ירגישו בה בבית".

"האיחוד הלאומי בעוד שבוע מקיים את הבחירות וגם בבית היהודי עובדים על הרשימה שלהם. במקביל יש כל הזמן שיחות עם כולם, כולל עם גורמים אחרים בימין הדתי. אני מעריך שהשיחות יבשילו רק אחרי ששתי המפלגות הגדולות יסיימו את התהליכים שלהן. המטרה היא לייצר גוש גדול ומגובש", הוא מסכם.