"הקול קול רגב, והידיים ידי בחירות"

אחרי ששרת התרבות והספורט מירי רגב דרשה לטפל ביד קשה בפורעים הערבים שתקפו אוהדי בית"ר לפני המשחק מול סכנין. בבני סכנין מגיבים

נרי וייס , א' בשבט תשע"ט

רגב. בסכנין תוקפים בחזרה
רגב. בסכנין תוקפים בחזרה
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

ניסיון של גניבת דעת קהל. כך טוענים בקבוצת הכדורגל של בני סכנין כנגד שרת התרבות והספורט מירי רגב.

אחרי שתקפה את אירוע התקיפה החמור שהובא כאן מוקדם יותר היום, ודרשה מהיחידה למניעת אלימות בספורט של משטרת ישראל והאחראים על מיגור האלימות לטפל ביד קשה בפורעים שתקפו בחומרה רבה שני אוהדי בית"ר, רגע לפני משחק הכדורגל בין הקבוצות שהתקיים במוצאי השבת האחרונה, כעת תוקפים בסכנין את השרה רגב.

"שוב ושוב ממשיכה שרת הספורט לדוש בשדות ההסתה ולשוב אל סורה", כתבו בתגובה במועדון הכדורגל של סכנין והוסיפו כי זהו "ניסיון נוסף של גניבת דעת קהל ונטיעת עשבים שוטים בשדות הספורט - מנהג שגרתי של שרת הספורט כאשר מדובר בבני סכנין".

לדברי ראשי המועדון מהמגזר הערבי, "בניגוד מוחלט לסיכום מפקדי המשטרה וסיקור כ-30 אנשי תקשורת אשר שיבחו את כלל ההתנהגויות של הקבוצה המארחת ואת אוהדיה, ואת השהות באיצטדיון ובעיר, החליטה השרה להשליך קוץ ודרדר במגרשים ולהמטיר אש וגפריר" (טעות הניסוח במקור - נ"ו).

בסכנין טענו כי "האירוע אשר עליו מדובר בדרך לעיר סכנין, שמתואר על ידי השרה בעיין של חמלת יתר ומתירנות, מעלה תימהון כלפי האוטובוס המסופר והרכב שנסע בעקבותיו".

על פי טענת סכנין, האוהדים הבית"רים שהותקפו הם אלה שהחלו את האירוע האלים והחמור כשאלה לטענתם התגרו תוך שהם רוקדים וקוראים קריאות גזעניות. "עדויות של תושבים מהעיר השכנה (עראבה, שם התקיים אירוע האלימות החמור - נ"ו) מתארים התגרות וריקוד מלווה בשירה במהות גזענית של נוסעי האוטובוס.

לדברי המועדון מסכנין, האירוע אשר נחשף כאן רק הבוקר, יומיים לאחר המשחק מעיד כי הכל היה כשורה. "שוטרים נכחו במקום ואין דיווח על החרגה, אין עצורים מלבד אוהד אחד של בית"ר אשר שוחרר במיידית".

לסיום כתבו בסכנין: "הקול קול מירי רגב והידיים ידי בחירות, כאן משחקים כדורגל ולא קידום בחירות.
גברת מירי, תגובתך רעועת מציאות ורוויית התלהבות להמציא אירוע, די כבר".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il