נאוה בוקר: "איפה הייתם כשזורקים אבנים על יהודים מדי יום"

ח"כ נאוה בוקר קוראת לשמאל ולתקשורת להפסיק את חגיגת הצביעות והמסור הכפול, "אני לא מוכנה ללכת אחרי העדר".

בני טוקר , א' בשבט תשע"ט

נאוה בוקר
נאוה בוקר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ נאוה בוקר (הליכוד) קוראת להפסיק את מה שהיא מגדירה 'חגיגת הצביעות בתקשורת ובפוליטיקה' כלפי הנערים שנעצרו בחשד לרצח פלסטינית.

"אני רואה את הצביעות ואת המוסר הכפול שקיים, אם זה בתקשורת אם זה בקרב אנשי השמאל, כשמדובר בנערים יהודים. הרי כל יום כמעט יש ידויי אבנים על כלי רכב שעוברים ביו"ש וכבר היו כל כך הרבה מקרים שהסתיימו ברצח של יהודים. אז מעניין מדוע אף אחד לא פצה את פיו במקרים האלה, כמו שהם יודעים לדבר על מה שהם מכנים 'הטרור היהודי'", אומרת בוקר בראיון לערוץ 7.

לדבריה, "אני לא אומרת את מה שפופולרי, אני אומרת את האמת שלי ואת הדברים שאני מאמינה בהם. זה כל כך מרתיח אותי ואף אחד לא מדבר על זה כי הכי נוח זה להתיפייף. אני הראשונה שאגנה כל רצח, אבל אני ממש לא רצה אחרי העדר ולכן אני זוכה לביקורת קשה".

בוקר תוהה מדוע כשהדבר מגיע לנערי הגבעות, מתעלמים מזכויותיהם. "אני חושבת שרוב הזמן השב"כ שלנו עושה עבודה מדהימה ומונע את הטרור. אבל שיטות החקירה האלה, שאנחנו שומעים שהן גובלות בעינויים, צריך להשתמש בהן רק במה שנקרא פצצת זמן מתקתקת, אבל לא במקרים כאלה".

"תמיד מדברים על הזכויות של העצירים הפלסטיניים - אז כמו שרשויות אכיפת החוק מתייחסות בצורה מאוד הומנית לעצירים הביטחוניים - שיתייחסו באופן זהה גם לאותם נערים. אנשים שוכחים שהנערים האלה עדיין בגדר חשודים ויש להם חזקת חפות".

ח"כ בוקר מדגישה כי היא מגנה כל מעשה רצח ואם יתברר שאכן יש דברים בגו צריכים להעניש את הנערים בכל חומרת הדין. "אני רוצה להבהיר שאני נגד רצח מכל סוג שהוא ואף פעם לא טענתי שלא צריך לחקור יהודים שחשודים באיזה שהוא מעשה".

היא גם חושבת שנעשה עוול לנוער הגבעות. "צריך לסייע לנוער הגבעות ולעשות את זה בצורה חינוכית, בלי יחס סטריאוטיפי ומשחיר".