נתניהו: דרשתי עימות עם עדי המדינה וסורבתי

ראש הממשלה חשף פרט חדש על חקירתו ודרש שיערכו את העימות, גם בפני הציבור. "אני בטוח בצדקתי".

ניצן קידר , א' בשבט תשע"ט | עודכן: 20:20

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: קובי ריכטר, TPS

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר הערב (שני) הצהרה לתקשורת ובה טען כי דרש עימות עם עדי המדינה נגדו - וסורב.

"מערכת המשפט היא אחד מיסודות הדמוקרטיה הישראלית. אני רוצה להבהיר יש שופטים בירושלים. כך היה וכך יהיה", פתח נתניהו את דבריו אך מיד הוסיף, "אני טוען שלהזמין אותי לשימוע לפני הבחירות, בלי שאוכל להשיב לשאלות השימוע לפני הבחירות - זהו חוסר צדק. יש משפטנים בכירים שמסכימים איתי".

הוא הוסיף, "הערב אני חושף בפניכם שבמהלך החקירות נגדי דרשתי עימות עם עדי המדינה. רציתי להסתכל להם בעיניים ולהטיח בהם את האמת. דרשתי עימות פעם אחת - וסורבתי. דרשתי עימות פעם שנייה - ושוב סורבתי".

נתניהו העלה שורה של תהיות. "מדוע סירבו לאשר לי את העימות? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר? אני לא מפחד. לי אין מה להסתיר".

"לכן הערב, אני חוזר על הדרישה הזאת - לעימות עם עדי המדינה. מצידי, שהעימות הזה יהיה בשידור חי. שהציבור יראה הכל, ישמע הכל וידע את כל האמת. אני בטוח בצדקתי ויותר מזה, אני מבקש להתעמת עם כל העדים שמסרו דברים שלא תואמים את העמדה שלי".

"גם לראש הממשלה יש את הזכות להליך הוגן. אני אסתור את כל הדברים שהם אומרים, כי אני יודע את האמת ואני בטוח באמת ב-4,000 אחוזים", דברי נתניהו.

הוא הוסיף לומר שפועלים נגדו באופן בלתי הוגן. "על מה מדברים בשוחד? כסף, מעטפות, חשבונות בנק, איים ביוון? הם מדברים על תקשורת אוהדת. אני האישיות הציבורית הכי מושמצת בתולדות המדינה. קיבלתי תקשורת אוהדת? זה אבסורד".

לדבריו, "אם כבר קובעים בפעם הראשונה בהיסטוריה שסיקור חיובי הוא שוחד, אז רבותיי, תעשו את העבודה שלכם כמו שצריך. איך לא חוקרים את יאיר לפיד, שנפגש עשרות פעמים עם נוני מוזס בדירת מסתור בסביון, אחר כך מחק את תיעוד הפגישות הללו, ודאג שכל סיעתו תצביע בעד החוק של נוני, לסגור את העיתון "ישראל היום", וקיבל ממנו תקשורת אוהדת ומלטפת?".

"אתם מבינים, אותי, שפיזרתי את הכנסת כדי לקבור את החוק וקיבלתי מנוני מוזס רצח אופי אותי רוצים להעמיד לדין. ואת 43 חברי הכנסת שהצביעו בעד החוק – אותם לא מזמינים אפילו לכוס קפה אצל החוקרים", הוסיף נתניהו.

הוא סיכם את דבריו ואמר, "אזרחי ישראל, השמאל יודע שבמאבק על דרך ועל הישגים הוא אינו יכול לנצח אותנו, אז הוא מחפש דרכים אחרות כדי להפיל את שלטון הימין. אתם יודעים שהייתי יכול להפסיק את מסע הצייד הנורא נגדי ונגד משפחתי – אילו רק הייתי מציע התנתקות חדשה: לסגת מקווי 67', לחלק את ירושלים ולהפקיר את ביטחון ישראל. אבל אני לעולם לא אעשה דבר כזה. אני אמשיך להיאבק למען הביטחון שלנו. אני אמשיך בעשייה האדירה שהופכת את מדינת ישראל לכוח עולמי עולה. אני אמשיך לדרוש צדק ואמת. אני דורש את העימות עם העדים נגדי – עכשיו".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "כל פעולות החקירה שבוצעו בתיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה נעשו באופן מקצועי ויסודי בליווי פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ובפיקוחם של פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, והכל עפ"י שיקולים מקצועיים של ניהול חקירה וחתירה לחקר האמת בלבד".

"אין זה ראוי שרשויות אכיפת החוק תתייחסנה לפעולות החקירה ולפרטי העדויות בתקשורת, ודאי לא בשלב זה. משכך, אין בדעתנו להתייחס לגופם של דברים. בחינת ממצאי החקירה מתבצעת כעת בידי היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה ואנשי צוותם במסגרת תהליך עבודה סדור ומקצועי, שאיננו מתנהל ולא אמור להתנהל באמצעי התקשורת", לשון תגובת המשרד.