העבודות להקמת "גשר יהודית" ידחו

משרד התחבורה לבג"ץ: גשר יהודית יוקם תוך שמירה על העקרונות שקבע השר כץ, ובהם דחיית הבניה והימנעות מחסימה מיוחדת של נתיבי איילון.

ערוץ 7 , ב' בשבט תשע"ט

חסימת נתיבי איילון. ארכיון
חסימת נתיבי איילון. ארכיון
צילום: דוברות המשטרה

משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון הגישו היום (שלישי) לבג"צ תצהיר תשובה לעתירה בנוגע לביצוע העבודות להקמת "גשר יהודית" בתל אביב.

על פי התצהיר יתבצעו העבודות תוך שמירה על כל העקרונות שנקבעו על ידי שר התחבורה ישראל כץ. זאת, על רקע החלטת עיריית תל אביב להקים את הגשר.

שלושת העקרונות שנקבעו הם: דחייה של חצי שנה בביצוע העבודות להקמת הגשר, שנועדה לאפשר לרכבת ישראל להשלים את היערכותה לביצוע פרויקט החישמול בקו לירושלים, ביטול התכנית לחסימה נפרדת של נתיבי איילון, באמצע השבוע או בסופי השבוע, במהלך 6 שבועות וביצוע העבודות להקמת גשר יהודית במועדי העבודות לחשמול קו הרכבת ירושלים-תל אביב, תוך מתן עדיפות לרכבת בביצוע העבודות.

התצהיר הוגש לאחר שבג"צ נעתר לבקשת משרד התחבורה ונתן פרק זמן של חודש לבחינת ביצוע העבודות של גשר יהודית.

בתצהיר נכתב כי פרויקט חשמול רכבת ישראל מהווה פרויקט לאומי ראשון במעלה ובעל חשיבות עליונה וניתנה לו עדיפות לביצוע העבודות, כאשר הנפת קורות גשר יהודית יונפו במהלך פרויקט החשמול, תוך מניעת פגיעה נוספת בציבור.

העבודות להקמת גשר יהודית בתל אביב יבוצעו במועדי העבודות לחשמול קו הרכבת ירושלים- תל אביב, כך שהעבודות לא יבוצעו בנפרד, אלא תוך כדי ביצוע עבודות החשמול וכל זאת בהתאם לנוהלי העבודה של הרכבת.