"רשימה מגוונת ומכובדת"

עו''ד איילת גלילי מברכת על שיטת הפריימריז לרשימת ''הליכוד'' בבחירות הקרובות. "ייצוג הוגן והולם לנשים, צעירים, חרדים ומיעוטים''

חזקי ברוך , ג' בשבט תשע"ט

איילת גלילי
איילת גלילי
יח"צ

עו''ד איילת גלילי, חברה בוועדת החוקה של מפלגת הליכוד, סיפרה לערוץ 7 על הדיון שנערך אתמול (שלישי) ובמהלכו נקבעה שיטת הפריימריז לרשימת ''הליכוד'' בבחירות הקרובות.

"הדיון יחד עם יו"ר הליכוד בנימין נתניהו התנהל בצורה עניינית ומסודרת, זה היה דיון על שיטת בחירת המועמדים והמועמדות לכנסת הבאה. הבאנו שיטה אשר שתאפשר רשימה מגוונת ומכובדת של אנשים ונשים לכנסת הבאה תוך ייצוג הוגן והולם לנשים, צעירים, חרדים ומיעוטים", סיפרה גלילי.

ועדת חוקה החליטה להעניק לנתניהו אפשרות לשריין מועמד במקום ה-21 ולהביא הצעה נוספת לשיריון במידת הצורך לפני הבחירות. על פי המסתמן, כשליש מחברי הכנסת המכהנים ימצאו את עצמם מחוץ לכנסת. נציגי המחוזות יתחילו ממקום 19 וככל שמספר המתפקדים במחוז גדול יותר הוא יוצב במקום גבוה יותר, דבר שיקבע בימים הקרובים.

אחת ההצעות שהועלו על ידי חבר הועדה שבח שטרן היא לאפשר לכלל מתפקדי הליכוד להצביע עבור 12 מקומות ברשימה וברשימה נוספת שבה יהיה אפשר להצביע ל"משוריינים" כגון נשים, עולים, לא יהודי וחרדי. נתניהו אמר כי ''מדובר ברעיון לא רע".

בעניין שיריון נשים, אומרת גלילי, "אני שמחה שיש הבטחת ייצוג לנשים בכל עשירייה - דבר שלא קרה בעבר, ושיריון לנשים גם במקומות ה- 25 ,31 ,35 כשהמטרה היא ליצור רשימה מגוונת וטובה שתשקף את רצון כלל בוחרי הליכוד".

לסיום אומרת גלילי, "אני בטוחה שיחד עם ראש הממשלה נוביל לרשימה מאוזנת, מייצגת וטובה שמאפשרת לכולם להתמודד בפריימריז של הליכוד".