''לעטוף ולהעניק כלים לבנות דתיות שבוחרות להתגייס''

ראשי המכינה הקדם-צבאית "לפידות אמונה" טוענים כי ארגון חותם משתמש בבנות הציונות הדתית כבנות ערובה במלחמה נגד גיוס דתיות לצה''ל.

ערוץ 7 , ב' בשבט תשע"ט

למצולמות אין קשר לידיעה
למצולמות אין קשר לידיעה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הרב ניר יהודה וניצנית ריקלין, ראשי המכינה הקדם-צבאית לבנות דתיות "לפידות אמונה", תוקפים את הארגון החרד"לי "חותם" שמוביל קמפיין נגד גיוס בנות בנות דתיות לצה''ל.

"ארגון חותם משתמש בבנות הציונות הדתית כבנות ערובה במלחמתם נגד גיוס בנות דתיות לצבא", אמרו יהודה וריקלין. ''הקרב הבלתי פוסק נגד התנועתיות הטבעית של גיוס בנות לצבא מייצר נזק משמעותי לאותן בנות שמבקשות לממש את עצמן בכיוונים אחרים מהכיוון אותו אנשי 'חותם' מבקשים לבצר''.

לדבריהם, מי שנלחם בנטייה הטבעית של צעירה דתייה להתגייס לצבא, כופה עליה למעשה את תפיסת עולמו, ולא מאפשר לה התפתחות אישית אמיתית. ''גיוס בנות דתיות לצבא צריך לבוא מתוך דקדוק והכנה נפשית, רוחנית ואמונית. מדובר בבחירה לא פשוטה עבור בחורה דתית.

''אנחנו לא מניפים את הדגל של גיוס המוני לבנות דתיות לצה"ל", מבהירים ראשי המכינה. ''יחד עם זאת, צריך לאפשר לבנות שרוצות להתגייס לצבא, לעשות זאת מתוך מסגרת ששומרת עליהן מכל משמר, ליווי צמוד ועוטף ולהעניק להן כלים להתמודדות בהמשך''.

יהודה וריקלין תוקפים את ההפגנה שמתכנן ארגון ''חותם'' מול משרד החינוך במחאה על כך שהמשרד יממן פעילות הסברה והכנה לצה”ל בתוך אולפנות ומוסדות חינוך לבנות.

''נדהמנו לשמוע כי אנשי 'חותם' הודיעו שיפגינו עם בנות החמ"ד מול משרד החינוך. הדבר מוכיח כי אנשי חותם משתמשים ומנצלים ניצול ציני ובעייתי את בנות הציונות הדתית שחלקן לא יודעות כי יש להן חופש בחירה על חייהן", הוסיפו ראשי מכינת ''לפידות אמונה''.