''טרור יהודי מזיק יותר מטרור ערבי''

האלוף במיל' יעקב עמידרור: הטרור היהודי מעמיד בספק את הלגיטימיות של עצם קיומה של ישראל. אנחנו לא יכולים להתקיים ללא השב"כ.

ערוץ 7 , ג' בשבט תשע"ט

יעקב עמידרור
יעקב עמידרור
צילום: הלל מאיר/TPS

האלוף במיל' יעקב עמידרור, לשעבר ראש המטה לביטחון לאומי וראש חטיבת המחקר באמ"ן, מודאג מהמעורבות של נערי הגבעות בפשיעה נגד האוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון.

"חובה של כל יהודי חובש כיפה לומר, שהנזק שילדי הטרור היהודי גורמים, גדול יותר מהנזק של הטרור הערבי, כי הטרור היהודי מעמיד בספק את הלגיטימיות של עצם קיומה של מדינת ישראל", אמר עמידרור. ''אנחנו לא יכולים להתקיים ללא השב"כ".

בראיון לרדיו 103FM התייחס עמידרור לאפשרות שמדינה זרה תתערב בבחירות בישראל. "התערבות בבחירות בישראל תהיה קשה יותר מבמקומות אחרים, כי פה כולם מכירים את כולם ויותר קשה להפיץ פייק ניוז.

''זה כן יכול לייצר הרבה רעש שלילי וטינופת בתוך המערכת. כבר עכשיו מדברים על פוטין שמקדם את נתניהו", הוסיף עמידרור.

אביו ואמו של אחד הנערים שנעצרו על ידי השב''כ בחשד למעורבות ברצח הפלסטינית עאישה ראבי, סיפרו אתמול לערוץ 7 על הימים הקשים שעוברים עליהם החל מרגע מעצרו של הבן.

"הילד היה בבית. הוא היה רגע בחוץ. פתאום נכנסו איתו, נתנו לי צו מעצר וצו חיפוש ומיד, היינו המומים, לקחו את הילד החוצה. הבנו שעוצרים אותו. רצינו לתת לו חיבוק, אמרתי להם שאנחנו רוצים לתת חיבוק לילד", מספר האב ומתאר כיצד רעייתו נאלצה להידחף ולפרוץ את מעגל השוטרים כדי לתת לבנה חיבוק בטרם מעצרו בעוד לו עצמו לא אפשרו השוטרים להתקרב.

הסיבה למעצרו של הבן הייתה ברורה להורים מאחר וימים אחדים קודם לכן נעצרו שלושה מחבריו לישיבה. "ביום חמישי הילד הלך לחזק את חבריו העצורים בבית המשפט בלוד. הוא היה שם, ישב בצד, פתאום ניגשו אליו אנשי משטרה או שב"כ, 'אתה עצור', ועצרו אותו ונער נוסף וחקרו אותם על מה שהיה באותו ליל שבת, חקרו ושחררו אותם. הילדים לא עשו כלום. אין שום דבר. במוצאי שבת הגיעו לכאן ועצרו אותו שוב. כל המעצר החוזר הזה מערר תמיהות. אם הוא כל כך מסוכן למה שחררו אותו ביום חמישי".