מחאה בבית המשפט

הנערים שנעצרו על ידי השב"כ לא הובאו לדיון, עורכי הדין יצאו במחאה מהאולם: "אם החשודים לא פה - גם אנחנו לא פה".

ערוץ 7 , ג' בשבט תשע"ט

הפגנה נגד הארכת מעצר החשודים בטרור יהודי
הפגנה נגד הארכת מעצר החשודים בטרור יהודי
צילום: יוני קמפינסקי

עורכי דינם של הנערים שנעצרו על ידי השב"כ בחשד למעורבות ברצח הפלסטינית עאישה ראבי, יצאו מאולם הדיונים בבית המשפט המחוזי בלוד, במחאה על כך שהקטינים לא הובאו לדיון.

עורכי הדין חי הבר ואמיר ברכה אשר מייצגים מטעם ארגון חוננו את הקטינים, סירבו לקיים את הדיון בערר שהוגש עד שהקטינים יובאו מחדר החקירות לאולם הדיונים.

לפי שעה נשארו באולם הדיונים השופט, נציגי השב"כ והמשטרה, בלי ייצוג לקטינים. מחוץ לאולם ממתינים משפחות הקטינים ועורכי דינם כדי לראות כיצד יכריע שופט בית המשפט המחוזי יעקב שפסר.

עו"ד הבר מסר מחוץ לאולם: "יש היום עליית מדרגה חדשה. אנחנו הגשנו ערר לבית המשפט על הארכת מעצר של בית משפט השלום, כמו שכולנו יודעים הליכי מעצר מתקיימים כאשר החשוד נמצא נוכח באולם. כאן היחידה החוקרת החליטה שהיא לא רוצה להביא אותם והיא רוצה לקיים דיון לא בנוכחותם, הדבר הזה לא נכון, אין דבר כזה אין הליך מעצר שלא בנוכחות החשוד, לכן אנחנו כל עורכי הדין קמנו ועזבנו את האולם.

"אם המערכת רוצה לקיים דיונים במעמד צד אחד שתקיים, אם החשודים לא פה גם אנחנו לא פה, שיחליטו מה שיחליטו שיהיה שיח בין היחידה החוקרת לבין בית המשפט שידברו שידסקסו בניהם - אם רוצים להאריך את המעצר, רוצים לקבל את הערר, שיעשו מה שהם רוצים אנחנו לא הולכים להשתתף במשחק הזה, יש גבול לכל תעלול.

אנחנו יצאנו מהאולם אנחנו מחכים שבית המשפט יודיע לנו, אנחנו נקיים דיונים אך ורק שהחשודים נמצאים נוכחים, מדובר בקטינים ללא עבר פלילי, חלקם מתחת לגיל 16", הוסיף הבר.