"נתניהו עושה את כל הטעויות האפשריות"

אביב בושינסקי, שהיה יועצו של נתניהו, קורא לו להתעלם מנושא החקירות. "ליריביו אין מה למכור, הוא משחק לידיהם".

בני טוקר , ג' בשבט תשע"ט

נתניהו
נתניהו
צילום: רויטרס

אביב בושינסקי, מי שכיהן כיועץ התקשורת וראש המטה של בנימין נתניהו, טוען כי ראש הממשלה שוגה כשהוא מתייחס לנושא החקירות.

"יש כאן סוג של דיסוננס והיועצים אומרים לו שהוא עושה את כל הטעויות האפשריות. אם מצבך כל כך טוב במדינאות ויחסית טוב גם בביטחון ובכלכלה, אתה מנהיג ותיק ומוערך עם יתרונות על פני המועמדים האחרים, דבר על הדברים החזקים שלך ולא על הדברים החלשים", אומר בושינסקי בראיון לערוץ 7.

הוא מעריך שנתניהו חושב שלחץ ציבורי ישפיע גם על היועץ המשפטי לממשלה. "מהיכרותי את נתניהו תפיסת העולם שלו היא שדעת הקהל יכולה להשפיע על מקבלי ההחלטות. זה הצליח לו בארה"ב כשהוא ניסה להשפיע על הקונגרס להתנגד להסכם הגרעין. גם כאן הוא חושב שאם הציבור ירגיש שעושים לו עוול, אולי היועץ המשפטי לממשלה יקבל רגליים קרות".

לדבריו לנתניהו אסור להתייחס יותר לעניינים הפליליים, "לפי הסקרים כל הפרשיות האלה לא מזיזות לציבור. אני חושב שבכל מקרה נתניהו, מנקודת הזמן הזאת, יכול רק לעלות. אם היועץ ימליץ על הגשת כתב אישום מעטים ייבהלו מזה. אם היועץ ירכך את ההמלצות ויסתפק בסעיפי מרמה והפרת אמונים ללא שוחד, מצבו ישתפר עוד יותר".

בושינסקי מוסיף עוד שכל התייחסות לחקירות משרתת את יריביו של ראש הממשלה. "זה קצת עצוב שמדינת ישראל עוסקת במערכת הבחירות הזאת בנושאים פליליים במקום לעסוק בנושאים המהותייים. מצד שני זה כנראה הדבר היחיד שיש ליריביו הפוליטיים של נתניהו להציע. אין להם ברמת הקמפיין מה להציע בשום מישור אחר. לכן אסור לו לשחק לידיהם ועליו להוריד את הנושא הזה מסדר היום".