"תעשו טובה, אתם שונאים את ביבי כבר עשרים שנה"

אראל סג"ל לא השתכנע ממאמצי התקשורת הישראלית לטעון לאובייקטיביות בסיקור ראש הממשלה.

103FM , ג' בשבט תשע"ט

אראל סג"ל
אראל סג"ל
צילום: יואב סטולר

את תחילת תוכניתם המשותפת הקדישו אראל סג"ל ורועי עידן לדיון על העניינים הבוערים של היום: האם התקשורת באמת נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו? האם שגרירות בריטניה ניסתה למנוע את פינוי חאן אל אחמר?

אראל סג"ל: "היום בבוקר גידי וויץ, איש תקשורת רציני, כתב בעמוד השער של 'הארץ' טור תמיהה מדוע לא מאפשרים לנתניהו לקיים עימות עם עדי המדינה ואומר שהתשובות של הפרקליטות לא מספיק טובות. היה עוד דבר. העיתונאים קצת המומים שרה"מ מאשים אותם על כך שהם עוינים כלפיו.

עשו טובה. אפשר להגיד שנתניהו הוא עבריין או פושע אבל אנא מכם, אני מפציר ומתחנן שתפסיקו עם הצביעות. תאמרו את האמת - אתם שונאים את נתניהו כבר 20 שנה. שנאה רטובה, מרה וארסית. תהיו הוגנים ותודו בזה".

רועי עידן: "שמעתי אתמול שראש השב"כ מודאג מהתערבות זרה של מעצמה בבחירות בישראל. אני רוצה לדעת אם הוא חי במדינה יחד איתנו? הוא מכיר את ההתערבות של מדינות במשך שנים בבחירות ובמטרה לנטרל את תוצאות הבחירות? רק השבוע התפרסם סרטון של שגרירות בריטניה בישראל כשפקיד בריטי דיבר בערבית צחה על התרומה לחאן אל אחמר למרות שבג"ץ פסק על הריסת הכפר הבלתי חוקי הזה. ההולנדים עשו מחקר על בג"ץ. שולטים בשיח התקשורתי כאן, מנהלים את בית המשפט ומתערבים כאן בלי הפסקה".

אראל סג"ל: "יש ראיון של רביב דרוקר עם ביל קלינטון שמודה שארה"ב התערבה בבחירות. יש גוף שנקרא MEPI, זו קרן אמריקאית שפועלת במזרח התיכון שתורמת כל מיני גופים. כשזה שגרירות בריטניה, הולנד או האיחוד האירופי אז זה אחלה כי יש שיתוף פעולה בין המדינות. אם רוצים לחקור, חקרו את מה שאמרה אילה חסון, שקצינים ישראלים, כדי לקבל את הרישיונות לשכור בנשק, צריכים לקבל אישור מהאמריקאים. בדקו מי שומר את כל הדאטא על הקצינים הישראלים?"

רועי עידן: "אם מעורבות מדינתית זרה בפוליטיקה הישראלית מטרידה אותך אז אנא היה מוטרד בהתאם מכל התערבות פוליטית. אדוני - אך תהלך אימים על הציבור".

אראל סג"ל: "אתמול היה דיווח של ערוץ עשר על חילול הקבר של אביו של אביחי מנדלבליט. בסקופ טענו שעל פי הערכות יש כיוון חקירה הקשור לימין הקיצוני. אני תוהה מה לימין הקיצוני ולמנדלבליט? הימין הקיצוני תומך בנתניהו? הם חושבים שאני שמאלני".