זעאתרה יכהן בוועדת הביטחון בחיפה

חבר מועצת העיר מחד"ש, שמינויו לסגן רה"ע עורר סערה ארצית, מונה לחבר בוועדה הרגישה העוסקת בהיערכות לשעת חירום ובתשתיות אסטרטגיות.

ערוץ 7 , ד' בשבט תשע"ט

רג'א זעאתרה
רג'א זעאתרה
צילום: חדשות עשר

חבר מועצת עיריית חיפה, רג'א זעתרה, מונה לחבר בוועדת הביטחון של מועצת העיר, העוסקת בין היתר גם בנושאים רגישים בטחונית, כך עולה ממסמך שתוכנו פורסם הבוקר (חמישי) בעיתון "ישראל היום".

זעתרה היה אמור, כזכור, להתמנות לסגן ראש העיר מטעם רשימת חד"ש בראשה עמדף אך מינויו עורר סערה ציבורית רחבה ברמה הארצית.

זאת לאחר שבעבר השווה זעתרה את זוועות דעאש למעשי הציונות לפני קום המדינה, הביע תמיכה בנשיא סוריה אסד וכינה את אנשי חמאס וחיזבאללה "לוחמי חופש". כל זה לא ימנע ממנו לקבל גישה למידע ביטחוני רגיש בחיפה.

לדברי בכיר בעיריית חיפה, שיבוצו של זעאתרה כחבר ועדת הביטחון גרם לתדהמה בקרב בכירים במערכת הביטחון, העובדים עם ועדת הביטחון העירונית.

הסיבה: במסגרת הוועדה נערכים דיונים הנוגעים להיערכות העירונית למצבי חירום ושגרה, למיקום תשתיות אזרחיות אסטרטגיות בתחומי העיר ולנושאים ביטחוניים נוספים.

לדברי הבכיר, "חברות בוועדת הביטחון העירונית אמנם אינה דורשת סיווג ביטחוני מיוחד. אולם מדובר בהחלטה תמוהה לשבץ אדם עם דעות כמו של זעאתרה דווקא לוועדה שעוסקת בנושאים ביטחוניים רגישים הנוגעים, בין השאר, לדרכי ההתגוננות של העיר מפני מתקפת טילים ופעילות הבלנית עוינת".

זעאתרה מסר בתגובה לדיווח, "לא שוחדתי בסיגרים, בשמפניות ובתכשיטים. לא ספסרתי בצוללות ולא סחטתי אמצעי תקשורת. אם מישהו חושב שיש מניעה חוקית שאהיה בוועדת הביטחון, הוא מוזמן לפנות ליועץ המשפטי לממשלה. אני אמשיך לשרת את תושבי חיפה הערבים והיהודים שבחרו בנו בבחירות דמוקרטיות". מלשכת ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם נמסר: "אין תגובה".