הורי העצורים לנשיא: מי יגן על ילדינו?

הורי הנערים העצורים על ידי השב"כ מבקשים להיפגש עם הנשיא לאור תמיכתו בהתנהלות הארגון החוקר את ילדיהם.

ערוץ 7 , ד' בשבט תשע"ט

הורי הנערים בהצהרה לתקשורת
הורי הנערים בהצהרה לתקשורת
צילום: ערוץ 7

הורי הנערים שנעצרו על ידי השב"כ בחשד לרצח פלסטינית, פנו במכתב אל נשיא המדינה ראובן ריבלין, בבקשה להיפגש עימו ולהציג בפניו את חששותיהם מפני חקירות ילדיהם.

במכתב טוענים ההורים שלילדיהם אין שום קשר לאירוע המיוחס להם ומדובר בילדים ממשפחות הנאמנות למדינה ולמוסדותיה.

"אנו, הורי הילדים העצורים בשב"כ, פונים אליך מלב אל לב", כותבים ההורים לנשיא ומוסיפים, "בימים אלו בנינו עוברים חקירות קשות , בהם משתמשים כנגדם באמצעים אלימים האמורים להיות שמורים לחקירתם של טרוריסטים מסוכנים".

"אנו ובנינו היקרים איננו מחבלים" מבהירים ההורים. "כולנו משפחות נורמליות וממלכתיות, המחנכות לנאמנות למדינה ולמוסדותיה, לשמירת החוק, לשרות בצבא, להתנדבות ולנתינה. בנינו היקרים הינם נערים נורמטיביים, הלומדים בישיבה, ואת זמנם הפנוי בתחביבים שונים ככל נער רגיל. כולנו נגד טרור ואלימות בכל צורותיה, ושמחים בתמיכתך מערכות הביטחון המגינות עלינו".

הם מסבירים לנשיא את עמדתם. "אנו סובלים מהתעמרות קשה מצד גורמים במחלקה היהודית בשב"כ, אשר סימנו את ילדינו כאשמים במעשה שאינם קשורים אליו כלל. המחלקה היהודית מתעלמת מהאליבי המוצק שיש לילדים, איננה מעלה בחקירתם כל הוכחה לאשמתם, ובינתיים עלולים להיגרם להם נזקים נפשיים קשים. במקביל מנהלת המחלקה היהודית מתקפת הסברה מרושעת ומסולפת כנגד ילדינו וכנגד המוסד החינוכי בו הם לומדים".

עוד הוסיפו ההורים במכתבם כי הם אינם מרוצים מהדרך בה נעשית החקירה בשב"כ. "אנו חשים כי לצערנו אין כאן רצון אמיתי לחקר האמת. שמירה על זכויות הנחקרים ובוודאי קטינים, הינה מיסודות הדמוקרטיה. בטוחים אנו כי גם אתה שותף לעמדתנו זו. מי יגן על ילדינו? גם לקולנו יש זכות להישמע".

"ידוע לכולם כי תמיד דלתך פתוחה, ויודע אתה להעניק אוזן קשבת ורגישה לכלל אזרחי המדינה. אנו מבקשים בכל פה להיפגש איתך ולהציג בפניך את תחושותינו" סיימו ההורים את מכתבם.

נזכיר כי בטקס השבעת שופטים שהתקיים בבית הנשיא השבוע אמר הנשיא ריבלין, "בימים אלה עומד השב"כ בקו האש. אין דמוקרטיה ללא ביקורת, אבל עלינו להישמר ממתקפה חסרת אחריות על האנשים שתפקידם להגן על ביטחון ישראל מאיומים. אני יודע כי שלום ישראל ואזרחיה הוא הדבר היחידי העומד לנגד עיניהם".