המספרים מהניצחון על אנטוורפן

הפועל ירושלים הצליחהה הפעם לנצח את בלגים, אבל קיבלו תוצאה מגרמניה שיכולה להשפיע על העונה, לטובה ולרעה.

שילה רוזנפלד , ד' בשבט תשע"ט

הפועל ירושלים
הפועל ירושלים
צילום: האתר הרשמי של הפועל ירושלים

הפועל ירושלים השכילה הפעם לנצח את אנטוורפן הבלגית, אחרי שבסיבוב הקודם היא זאת שמנעה ממנה מאזן מושלם בסיבוב הראשון.

הפעם הירושלמים שלטו ולא היה קרב כבר מהרבע השני. אבל לא הכל מושלם. הגיעה תוצאה מעניינת מאוד מהבית של ירושלים, שאפשר לקחת אותה לכיוון החיובי ולכיוון השלילי. התוצאה היא, שבאמברג ניצחה את אא"ק אתונה, המדורגת ראשונה בבית. הכיוון החיובי הוא, שעוד הפסד אחד של היוונים ושמירה על מאזן מושלם של ירושלים במשחקים שלה והיא תסיים במקום הראשון בבית.

הכיוון השלילי, ואת זה לא הזכירו באתרי הספורט האחרים, הוא שבאמברג אורבת מאחור במאבק על המקום השני עם ירושלים ובעוד 3 שבועות יתקיים משחק בינהן בארנה וניצחון של באמברג בהפרש של 4 נקודות ומעלה, יוריד את ירושלים למקום השלישי. והכל אפשרי כשטייריס רייס בקבוצה שלך. אבל נשתדל להיות אופטמיים, כי ירושלים נראית טוב מאוד. עכשיו קצת מספרים מהניצחון:

נתחיל עם ג'יימס פלדין. קבלו את מלך הסלים החדש של המפעל. גם אתמול הוא המשיך בעונה האדירה שלו וסיים ב-18 דקות עם 20 נקודות, 3 ריבאונדים, אסיסט, חטיפה וללא אף איבוד.

עוד אחד מהגורמים המשמעותיים לעונה האירופית הנהדרת של ירושלים עד כה, הוא אמארה סטודמאייר, שסיים עם 18 נקודות, כולל דאנק ענק,6 ריבאונדים ואסיסט. כל זה ב-20 דקות. נראה מה יקרה לליגה שלנו אם הוא יירשם אליה.

גם בלאט המשיך בכושר הנהדר וסיפק עוד משחק נהדר עם 14 נקודות(4/6 ל-3), 3 ריבאונדים ו-8 אסיסטים. כעת הוא מדורג במקום השלישי באסיסטים במפעל. מרשים ביותר.

אלה שאכזבו הם בר טימור ודשון באטלר. הראשון סיים עם 3 נקודות ב-17 דקות והשני עם 0 נקודות ב-20 דקות. קטש יצטרך אותם להמשך הדרך באירופה ובליגה.

לסיכום, הפועל ירושלים עם ניצחון חשוב, שמעלה אותה סופית לשלב הבא, אבל התוצאה של באמברג ואא"ק, עשויה להשפיע על העונה כולה, לטובה או לרעה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il