"עוצמת החשד היא גבוהה ביותר"

במשטרה ובשב"כ ממשיכים להיאבק בטענות עורכי דינם של העצורים בפרשיית מותה של עאישה ראבי, וכעת מביאים ציטוטים חלקיים מהחלטת השופט.

שלמה פיוטרקובסקי , ד' בשבט תשע"ט

המחאה על מעצר הנערים
המחאה על מעצר הנערים
צילום: חוננו

השופט גיא אבנון, שופט בית משפט השלום בראשון לציון, התיר לבקשת המשטרה לפרסם חלק מההחלטה בעניינו של הנער החשוד במעורבות במותה של עאישה ראבי, אשר מעצרו הוארך היום (חמישי).

נזכיר כי מבין חמשת הנערים החשודים ביקשה המשטרה היום מבית המשפט לשחרר ארבעה למעצר בית בתנאים מגבילים, ואילו מעצרו של החשוד החמישי הוארך עד ליום שלישי.

בקטע הראשון מההחלטה שהותר לפרסום ציין השופט, "בעניינו של חשוד זה עוצמת החשד היא גבוהה ביותר, העבירות המיוחסות לחשוד מקימות עילות מעצר מובהקות מסוג מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה, ומדובר בעילות בעוצמה גבוהה ביותר, שאינן מאפשרות שחרורו של החשוד לחלופת מעצר כלשהיא".

בקטע השני כתב השופט, "ניכר כי היחידה החוקרת בשילוב עם שירות הביטחון הכללי מבצעים חקירה יסודית, רצינית, מאומצת, תוך ניסיון להגיע לחקר האמת. לעת הזאת מצאתי כי היחידה החוקרת ניצלה כראוי את פרק הזמן בו החשוד נתון במעצר".

במשטרה מוסיפים, "משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות, ביסודיות ובמקצועיות יחד עם גופי הביטחון לאכיפת החוק ותפעל במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם החשודים".