הישג לגבאי בוועידת מפלגת העבודה

מרכז מפלגת העבודה אישר הצעת החלטה שמעניקה לגבאי סמכות לבצע שריונים מיוחדים ברשימת המפלגה לכנסת ה-21.

יוני קמפינסקי , ד' בשבט תשע"ט

אבי גבאי בועידת מפלגת העבודה
אבי גבאי בועידת מפלגת העבודה
צילום: TPS

מרכז מפלגת העבודה אישר הערב (חמישי) את הצעת יו"ר המפלגה אבי גבאי לבצע שינויים בתקנון המפלגה וברשימה לקראת הבחירות לכנסת ה-21.

הצעת ההחלטה מעניקה לגבאי סמכות לבצע שריונים מיוחדים ברשימת מפלגת העבודה.

בנאומו קרא גבאי ליאיר לפיד ובני גנץ להבטיח שלא ישבו בממשלה בראשות נתניהו לאחר הבחירות. במהלך נאומו נשמעו קריאות "בוז" לעברו של גבאי, וכמה עשרות חברי ועידה שרקו במשרוקיות במחאה.

''לפיד וגנץ – שניכם ראיתם השבוע את מופע האימים של ראש הממשלה. במדינה נורמלית ראש ממשלה לא תוקף את רשויות החוק. אני יודע, אתם יודעים וכולם יודעים שמיליוני ישראלים טובים מתגעגעים למדינה נורמלית", אמר גבאי.

''אתם לא יכולים להזדעזע מההתקפות של נתניהו על רשויות החוק ואז לרוץ להצטרף לקואליציה שלו. אנחנו מתחייבים לשינוי במדינת ישראל. ואני קורא לכם, הצטרפו לשינוי. הצטרפו לקואליציה של שינוי.

''אני קורא לכם להתחייב לא לשבת בממשלה של נתניהו. וזה לא קשור רק לכתבי אישום אלא לדרך ולעתיד המשותף שלנו במדינת ישראל", הוסיף יו"ר מפלגת העבודה.

ח"כ איתן כבל שנאם בוועידת מפלגת העבודה בתל אביב, תקף בחריפות את דרישת יו"ר המפלגה אבי גבאי לשריין מועמדים מטעמו ברשימת ''העבודה'' לכנסת.

"לכל אלה שחושבים שאני הולך להתפטר - תשכחו מזה. זה הבית שלי, נאבקתי עליו, נלחמתי עליו, אף אחד לא יזרוק אותי מהבית שלי, שלכם. אנחנו נמצאים כאן בקרב על הבית שלנו, הערכים שלנו שאנחנו מאמינים בהם", אמר כבל בפתח נאומו.

ח"כ כבל הציג תוצאות של בדיקת פוליגרף שביצע המוכיחות כי כבל לא שיקר כאשר חשף שגבאי איים "להחריב" את המפלגה, "גבאי טען ששיקרתי שאיים כי יחריב את המפלגה עלינו ועליו, הבוקר יזמתי בדיקת פוליגרף ונמצאתי דובר אמת. שוב התגלה ששיקר ולא בפעם הראשונה".

"הכול עליך, אתה פירקת את המחנה הציוני בלי להתייעץ, אתה הובלת, אתה ניווטת. הכישלון הזה הוא 'נטו גבאי'. אני קורא לפריימריז פתוחים לראשות המפלגה עוד לפני הבחירות ולא מתכוון להתמודד בהן", הוסיף כבל.