450 מתפללים במערת 70 הזקנים

מאות בני אדם בהילולת 70 הזקנים הלילה בעוורתא שבשומרון. ראש המועצה דגן: עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר 2000 שנה, לא ינטוש את ארצו.

אורלי הררי , ה' בשבט תשע"ט

מערת הזקנים
מערת הזקנים
צילום: רועי חדי

450 בני אדם נכנסו הלילה (שישי) למערת 70 הזקנים, ולקבר איתמר ואלעזר בניו של אהרון הכהן בכפר עוורתא שבשומרון, זאת כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון - בסיוע מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים ובאבטחת חטיבת שומרון.

הכניסה התקיימה בכדי לציין את יום פטירתם של 70 הזקנים אשר על פי השולחן ערוך מתקיים בה' בשבט, ובכדי לקיים את ההילולה לזכרם.

בין הנכנסים היו גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן, סגן קצין הגמ"ר אוגדת איו"ש רב סרן אליצור טרבלסי, ומתפללים ומבקרים מהארץ ומהעולם.

יוסי דגן אמר במקום, "אנחנו שמחים לארח כאן מאות רבות של אנשים, דתיים חרדים וחילונים מכל רחבי הארץ והעולם, שהגיעו לכאן כדי להתפלל ולהתחבר לשורשי עמנו. אנחנו מגיעים למקומות של הגדולים במנהיגי עם ישראל, המנהיגים הרוחניים והמדיניים שהיו שותפים לעם ישראל בדרכו, לארץ ולמורשת ארץ ישראל, 70 הזקנים שהמשיכו את יהושע ושהמשיך את משה, והנחילו את התורה לכל עם ישראל, מהמקום הזה אנחנו מתחזקים מתקרבים לשורשים שלנו ואלה הדברים שנותנים לנו את הכח לבנות את ארץ ישראל. עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר 2000 שנה, לא ינטוש את ארצו".

רב סרן אליצור טרבלסי, סגן קצין הגמ"ר אוגדת איו"ש, הוסיף "אנחנו שמחים לארח כאן אח כלל המתפללים. חטיבת שומרון ואוגדת איו''ש ימשיכו לארח כאן ולשמור על שגרת החיים לטובת כולם".

דגן הודה לחטיבת שומרון, למח"ט שומרון, לאוגדת איו"ש המלווים את הכניסות, וכן הודה למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים המקיימת את הכניסות.

צילום: דובר צה"ל